Steam organizuje konferencję o budowaniu społeczności

Przy okazji podpowiadając, jak Valve może pomóc w zbudowaniu community.

Darmowe wydarzenie rozpocznie się już 20 kwietnia, a zapisać mogą się na nie ci twórcy, którzy są zarejestrowani w SteamWorks.

Między 19:00 a 00:00 (czasu polskiego) możemy liczyć na cztery wystąpienia.

  • Gautam Babbar (projektant w Valve, pracował m.in. nad Left 4 Dead, Portalem i CS:GO) wystąpi z prelekcją „Niech aktualizacje mówią za was”. Podczas wykładu opowie o tym, jak twórcy Counter Strike’a wykorzystują zmiany i aktualizacje, by komunikować się z szeroką publiką.

„Podzieli się również swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak osiągnąć równowagę między słuchaniem graczy a komunikowaniem się z nimi”.

  • Tuż po Babbarze na wirtualnej scenie zagości Alden Kroll (projektant m.in. Team Fortress 2 i Left 4 Dead) oraz inżynier Adil Sardar. Obaj zademonstrują „Praktyczny pokaz narzędzi komunikacyjnych Steam”, krok po kroku ucząc twórców, w jaki sposób „wyciągnąć jak najwięcej” z możliwości platformy Valve.
  • Następnie pałeczkę przejmie Jenny Windom (menadżerka ds. komunikacji w Rose City Games), która postara się nas przekonać, że komunikacja z graczami i wydarzenia są kluczowe nie tylko w przypadku sieciowych produkcji wieloosobowych.

„Ta sesja skupia się na strategiach i technikach użytych do stworzenia społeczności i zaangażowania wokół dwóch mniejszych gier dla jednego gracza: Garden Story, nadchodzącej gry przygodowej RPG stworzonej przez Picogram i Floppy Knights, karcianego bitewniaka tworzonego przez Rose City Games”.

  • Peleton zamyka Joe Tirado (kierownik ds. komunikacji i marketingu w System Era Softworks). Również on opowie o komunikacji z graczami, tym razem na przykładzie wczesnodostępnego Astronner, który – mimo pięciu lat obecności na rynku – „cieszy się uznaniem wśród nowych i starych graczy”. Tirado skupi się na perspektywie małych twórców i podpowie, w jaki sposób zarządzać opiniami na temat tytułu przez cały cykl jego życia.

Więcej o konferencji dowiecie się z jej oficjalnej strony.