Festiwal Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie ruszy w wigilię PGA

Goście i gościnie – m.in. twórcy Hellish Quarta, Gamedeca, This War of Mine i Wanderlusta – udowodnią, że „gry to nie tylko forma rozrywki”.

Tegoroczne PGA odbędą się w dniach 22-24 października, a ich uczestnicy mogą liczyć na turnieje CS: GO, LOL-a i Fify, możliwość zagrania w najnowsze produkcje, obecność cosplayerów, gwiazd Twitcha i YouTube’a. Z kolei bywalcy GIC-a (tradycyjnie) wysłuchają wykładów i (mniej tradycyjnie) wezmą udział w GameDev Investment Forum.

Dzień przed targami ruszą Polish-Swiss Game Jam (o którym więcej pisaliśmy w tym newsie) i zapowiedziany właśnie Festiwal Gier Historycznych i Zaangażowanych Społecznie. Jak czytamy w informacji prasowej:

„W trakcie Festiwalu będzie można przekonać się, jak dzięki grom można zadawać pytania dotyczące przeszłości, jak można przez nie poznawać mechanizmy rządzące społeczeństwem, i co gry mogą mieć do powiedzenia w kwestiach zdrowia i choroby”.

W debatach wezmą udział Jakub i Katarzyna Kisiel (Hellish Quart), Wacław Kulczykowski i Mateusz Sokalszczuk (autorzy popularyzujących archeologię gier Excavate! i Waterworks!), Agnieszka Mulak (jedna ze scenarzystek Gamedeca), Paweł Miechowski (reprezentujący 11 bit Studios, twórców This War of Mine oraz Frostpunka), Artur Ganszyniec (Wanderlust i Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest), oraz pracujący nad grą Best Month Ever! Filip Hillesland (reżyser) i Michał Gembicki (wydawca). Między dyskusjami sprawdzimy stworzone przez ww. produkcje.

Festiwal odbędzie się 21 października w godzinach od 12:00 do 18:00, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po szczegóły odsyłamy na facebookową stronę inicjatywy.

Więcej o PGA, GIC-u i przyszłości eventów dowiecie się ze specjalnego odcinka naszej audycji.