GIC zorganizuje ekologiczny jam ze Szwajcarami

Niespodzianek ciąg dalszy… ale czy na pewno niespodzianek?

Nie będziemy udawać zaskoczenia. O tym, że Game Industry Conference zorganizuje maraton tworzenia gier wiemy przecież przynajmniej od lipca, gdy jego przedstawiciele zapowiedzieli inicjatywę na naszych łamach. Miło nam jednak donieść, że od tego czasu nabrała ona realnych kształtów.

Towarzyszący PGA/GIC-owi Polish-Swiss Game Jam on Sustainability (cóż za zmyślna nazwa!) odbędzie się w dniach 19-21 października i potrwa 48 godzin, a jego uczestnicy skupią się na problematyce ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Organizatorami inicjatywy są Game Industry Conference i Grupa MTP, aktywnie wspierają ją zaś Ambasada Szwajcarii w Polsce, SwissGamess oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jak czytamy w informacji prasowej:

„Bieżące problemy naszych społeczeństw leżą na sercu wszystkim organizatorom Game Jamu. Gry zaś, oprócz tego, że powinny bawić, jak każdy nośnik kultury, mogą nieść ze sobą ważką treść. Troska o zrównoważony rozwój gospodarczy i jego wpływ na środowisko jest jednym z priorytetów Konfederacji Szwajcarskiej, jest też postrzegana jako niezwykla ważna przez wszystkich polskich organizatorów Game Jamu. Dlatego wspólnie podjęto decyzję, że Game Jam będzie poświęcony problemom długofalowego rozwoju ludzkości i dotykających nas coraz mocniej zmian klimatycznych”.

Na jam możecie się zgłosić za pośrednictwem tego formularza. Nadmieńmy, że ponieważ liczba miejsc jest ograniczona – organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru najlepszych zespołów spośród zgłoszeń. Osoby, które się zakwalifikują, otrzymają prawo do udziału w PGA i GIC-u „na preferencyjnych warunkach”… Co to jednak znaczy? Nie wiadomo.

Tegoroczne Game Industry Conference odbędzie się w dniach 22-24 października. Imprezie ma towarzyszyć zapowiedziane właśnie GameDev Investment Forum.