GIC rusza z GameDev Investment Forum

Ma to być pomost między gamedevem a graczami giełdowymi.

Poznaniacy coraz śmielej wykładają karty na stół. Wiadomo, że Game Industry Conference powróci w formie hybrydowej (online + stacjonarnie); co więcej: najlepsi prelegenci mogą liczyć na finansowe gratyfikacje. Nie zabraknie żelaznych punktów programu (MeetToMatch, 1on1 Mentoring), ale i kilku niespodzianek.

Właśnie poznaliśmy pierwszą z nich. Ogłoszone właśnie GameDev Investment Forum (GDIF) ma połączyć przedstawicieli branży z inwestorami; jak czytamy na stronie GIC-a:

„Jednym z najważniejszych celów GameDev Investment Forum jest wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczących inwestowania w branżę gamedev dla wszystkich uczestników, inwestorów jak i spółek growych, zarówno rozwijających się jak i tych, które są już notowane na giełdzie. Wykłady i panele będą poświęcone między innymi ocenie potencjału spółek oraz gier, zmianom na rynku oraz możliwościom i wyzwaniom, jakie stoją przed polskimi producentami gier”.

Forum ruszy równolegle z GIC-iem oraz PGA, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pozwoli ono na zaprezentowanie spółek potencjalnym inwestorom instytucjonalnym i indywidualnym. Dodajmy, że nie będzie ono osobno biletowane, posiadacze wejściówek na GIC oraz wystawcy PGA mogą w nim wziąć udział bez żadnych opłat.

Po szczegóły inicjatywy odsyłamy na wspomnianą wcześniej stronę oficjalną.