Evil West opóźnione

Łowcy wampirów potrzebują nieco więcej czasu, by naostrzyć kołki.

Trzecioosobowa gra akcji miała zadebiutować za miesiąc i cztery dni… Niestety, Focus Home Interactive (wydawca) i Flying Wild Hog (producent) poinformowały właśnie, że na ostatniej prostej wpadła ona w poślizg. Ostatecznie Evil West ukaże się dopiero 22 listopada.

Firmy tłumaczą zwłokę koniecznością dostosowania builda do możliwości pięciu platform równocześnie oraz – klasycznie – chęcią dokonania dodatkowych szlifów.

Ostatni dłuższy gameplay z produkcji obejrzeliśmy w czerwcu, w maju mogli ją zaś sprawdzić w akcji uczestnicy PAX East. Dla przypomnienia: Evil West zabierze nas na Dziki Zachód, gdzie rozprawimy się – solowo bądź w co-opie – z hordami wampirów, korzystając zarówno z rewolweru, jak i całkiem pokaźnego arsenału gadżetów. Wśród inspiracji autorzy i autorki wymieniają God of Wara czy cykl Devil May Cry.

To już kolejna w tym roku premiera Flying Wild Hog. Wcześniej studio zwodowało Shadow Warriora 3, którego krytycy przyjęli całkiem ciepło, ale mniej łaskawi byli gracze (na Steamie tytuł cieszył się znacznie mniejszym wzięciem niż jego poprzedniczki). Nieco później ukazało się Trek to Yomi, które zespół stworzył wspólnie z Leonardem Menchiarim. W międzyczasie Space Punks weszło w otwartą betę.