Crossroads Inn: Nadchodzi planszówka

Jak wszyscy, to wszyscy!

No dobrze, odrobinę przesadzam, wszak nie każde z polskich studiów planuje planszówkową adaptację swojego dziełka… ale trend jest widoczny. Dostanie ją i Frostpunk (zresztą była to zbiórka wyjątkowo chętnie dotowana), i Wiedźmin („Stary świat” zebrał – za pośrednictwem zagramw.to i Kickstartera – 37,5 mln zł!). Już wkrótce wpłacimy pieniądze na Green Hell: The Board Game, o własną planszówkę otarło się nawet Phantom Doctrine. Stworzenie autorskich projektów rozważali także (lub rozważają) krakowski Bloober Team, oraz nasi dyżurni eksperci od symulatorów.

Planszową wersję dostanie również Crossroads Inn, a więc klejnot w koronie Klabatera. Studio zapowiada, że kampania crowdfundingowa tytułu ruszy już za kilka tygodni, a premiera jest planowana na drugą połowę 2022 roku.

Adaptacja – podobnie jak oryginał – ma być strategią ekonomiczną, w której pokierujemy własną pijalnią napojów wyskokowych.

„W Crossroads Inn: The Board Game gracze zbudują gospodę od podstaw i przygotują niepowtarzalne posiłki. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu – oraz blokowaniu – ruchów przeciwników. Crossroads Inn: The Board Game oferuje wiele rozwiązań, które pozwolą osiągnąć ten cel, w tym ulepszanie wyposażenia karczmy, zdobywanie niepowtarzalnych przepisów i składników do potraw. Gracze zatrudnią profesjonalną służbę, uwodzicielskie Vedety, oraz złotoustych bardów. Celem jest sprostanie wymaganiom 5 zróżnicowanych klas klientów: Ciemiężeni, Banici, Wędrowcy, Mieszczanie i Szlachta, a każda z nich preferuje inny rodzaj potraw i wystroju wnętrz”.

– czytamy w informacji prasowej. Na zachętę dostaliśmy teaser:

Z pozostałych wieści: zespół planuje wspierać „jedynkę” aż do 2022, z kolei prezes Gembicki coraz śmielej przebąkuje o jej sequelu.