Crossroads Inn: Crossovery, porty i wsparcie do 2022

Do tawerny zawitają postacie z innych gier Klabatera, w tym cyrkowcy z The Amazing American Circus oraz bimbrownicy z Moonshiners.

Choć trudno w to uwierzyć, strategia, w której kierujemy średniowieczną gospodą, debiutowała w zamierzchłym październiku 2019. Tytuł pozostaje jedną z pereł w koronie Klabatera, dla którego był to pierwszy projekt wewnętrznego studia.

Gra zwróciła się w raptem tydzień, a do końca 2020 łączny zysk z jej sprzedaży sięgnął blisko 2,5 mln zł. Nie dziwi więc, że firma nie ustaje we wspieraniu tytułu. Część z zapowiadanych wcześniej dodatków już otrzymaliśmy, podejrzanie cicho było natomiast o portach na Xboksa i Switcha, które – informował Klabater – miały ukazać się już w 2020.

A choć o switchowej adaptacji wciąż cicho sza; ostatecznie warszawska produkcja zadebiutuje na konsolach Microsoftu (XBO, XSX) już 19.05, w cenie ok. 30 euro. Michał Gembicki, prezes Klabatera, w pośredni sposób skomentował opóźnienie konwersji (pisownia oryginalna):

– Edycja konsolowa wymagała od nas zredefiniowania wielu aspektów gry, w tym sterowania, ponieważ nie jest łatwo zaadaptować dużą strategię typu Tycoon na potrzeby pada. Nasz zespół nie tylko podołał temu wyzwaniu, ale też zaproponował rozwiązania, które sprawią, że użytkownicy konsol z przyjemnością będą grać w nasz tytuł.

W wersji na XBO i XSX Crossroads Inn ma oferować dotychczasowe DLC (Pests & Puppies, The Pit, Hooves, Wagons oraz Bath & Beauty) oraz „unikalny dodatek” Crops & Harvest, jaki pozwoli nam uprawiać zbiory oraz wprowadzi nowe typy postaci – barda i podróżnika.

Spółka zamierza wspierać produkcję aż do lutego 2022. Ze zaktualizowanej „mapy drogowej” dowiadujemy się, że w buildzie pojawią się również klaun, siłacz i żongler, a więc kluczowe postaci nadchodzącego The Amazing American Circus (szerzej o projekcie piszemy w tym miejscu) oraz zawartość z „inspirowanego kulturą bimbrowników” The Moonshiners (owoc partnerstwa z „Discovery”, właścicielem docudramy „Bimbrownicy”).

Więcej o planach spółki dowiedzieliśmy się podczas niedawnego czata inwestorskiego. Prezes Gembicki zapowiedział wówczas (m.in.) sequele Crossroads Inn i Helliborne’a oraz edukacyjne The Animal Planet.