Wiedźmin: Stary Świat ufundowany w 19 minut

Wiedźmińska planszówka zbiera środki tak szybko, że autorom chwilowo zabrakło celów dodatkowych.

Kampania crowdfundingowa na rzecz zaprojektowanej przez Łukasza Woźniaka i współtworzonej przez CD Projekt Red gry ruszyła tydzień po wiedźmińskich urodzinach. Autorzy zbierają fundusze równolegle na Kickstarterze oraz w polskim serwisie Zagramw.to – i idzie im to wyjątkowo sprawnie. Kampania na Kickstarterze zakładała zebranie 1,12 mln złotych, jednak już po kilku godzinach od startu zebrana kwota była ponad pięć razy wyższa. Na rodzimej platformie mierzono w 100 tys. złotych, tymczasem licznik zdążył przebić czternastokrotność celu.

Wiedźmin: Stary Świat został przewidziany dla maksimum pięciu osób – przy czym możliwa będzie również rozgrywka solo i zabawa w kooperacji. Uczestnicy wcielają się w przedstawicieli wiadomej profesji i ku chwale macierzystych cechów eksterminują potwory nękające Kontynent. Przesuwając figurki po okazałej planszy upstrzonej wydarzeniami, będziemy wykonywać zadania i partycypować w aktywnościach takich jak karczemne burdy. Naczelnym celem będzie zbieranie kart reprezentujących ekwipunek, mikstury czy wiedźmińskie znaki oraz śrubowanie atrybutów bohatera.

Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o rozgrywce, na Zagramw.to znajdziecie pierwsze recenzje oraz kompletne nagrania z obliczonej na około 90-150 minut zabawy.

Miejcie na uwadze, że wraz z osiąganiem kolejnych progów zbiórki do gry trafiają coraz to nowe atrakcje. Na liście są już m.in. dodatkowi przeciwnicy, bestiariusz zawierający fabularne opisy potworów, zestaw kolejnych przygód czy przedstawiciel szóstej wiedźmińskiej szkoły zawodowej (cechu Mantikory). W jednej z aktualizacji autorzy zaznaczyli nawet, że po zakończeniu zbiórki sprawdzą, czy w zaistniałej sytuacji w grę nie wchodzi także zabawa sześcioosobowa. Z części odblokowanych dodatków skorzystają tylko nabywcy wydania deluxe, różniącego się m.in. obecnością trójwymiarowych figurek stworów. Co będzie dalej? Trudno powiedzieć, bo lista celów dodatkowych chwilowo się wyczerpała, autorzy opracowują jednak kolejne.

Wydanie standardowe gry może być nasze za 289 zł, zaś za wydanie deluxe zapłacimy 519 zł. Wśród siedmiu wersji językowych znajdzie się i polska. Po rozesłaniu gry do wspierających – planowanym na czerwiec 2022 – Wiedźmin: Stary Świat trafi również do regularnej sprzedaży. W wersji „dla ludu” nie znajdziemy jednak niektórych dodatków, takich jak np. figurka Eredina przewidziana dla osób, które wpłacą na projekt w ciągu pierwszej doby. Zbiórka na Kickstarterze oraz Zagramw.to potrwa do 11 czerwca.