The Medium: Bloober odrzucił scenariusz filmowy. Co z książką i planszówką?

Co się zaś tyczy ekranizacji Layers of Fear: „wszystko jest już gotowe”, ale na przeszkodzie stanęła pandemia.

W darmowym magazynie „PolskiGamedev.pl” znajdziecie m.in. tekst „Twórcy kultury myśleli dotychczas wąsko”. W rozmowie z Witoldem Tłuchowskim prezes Bloober Team Piotr Babieno stwierdza:

– Gry są pierwszym produktem polskiej kultury, a być może w ogóle polskiego eksportu, przy którym działamy tak jak Zachód: od początku myślimy, w jaki sposób nasze światy mogą być wykorzystywane dalej.

W trakcie wywiadu Babieno sporo mówi o sposobach, w jaki twórcy gier mogą eksploatować swoje marki, przypomina też o powstających ekranizacjach Observera i Layers of Fear. Jak się okazuje – prace nad tym drugim projektem miały się rozpocząć dobrych kilka miesięcy temu, ale na przeszkodzie stanęła pandemia.

– W pewnym momencie skontaktował się z nami „pakiet producencki”: scenarzysta, reżyser i producent. Musieli przetłumaczyć grę na język filmu, w sposób zrozumiały dla szerokiego widza, ale szczęśliwie przygotowali to „tłumaczenie” tak dobrze, że nie mieliśmy za wiele dodania. Tak naprawdę wszystko jest już gotowe, ale zdjęcia jeszcze nie ruszyły. Aktorzy mieli wejść na plan w okolicach kwietnia/maja, jednak ze względu na sytuację COVID-ową Hollywood po prostu runął.

Prezes dzieli się też pomysłami na dalsze wykorzystywanie The Medium.

– Jako ciekawostkę zdradzę, że rok temu mieliśmy propozycję stworzenia filmu, ale z niej zrezygnowaliśmy. Stwierdziliśmy, że wyjdzie to za bardzo „hollywoodzko”, a za mało w naszym stylu; uznaliśmy, że taki ruch mógłby działać na szkodę marki. (…) Ale to nie koniec, myślimy również o innych polach eksploatacji, a naturalnymi partnerami są dla nas twórcy komiksów i gier planszowych. Mamy też kontakt z autorem, który chciałby napisać książkę toczącą się w świecie gry. Czy coś z tego wyjdzie – zobaczymy.

Pełną rozmowę znajdziecie w magazynie „PolskiGamedev.pl”. Jego cyfrowa edycja jest dostępna pod tym adresem, drukowane wydawnictwo zostanie zaś dołączone do styczniowego „Pixela” (premiera już 07.01!).