Frostpunk & Wiedźmin: Jak planszówki prezentują się w akcji?

Przy okazji: własne gry planszowe zapowiedzieli eksperci od symulatorów.

Zapowiedź Wiedźmina: Starego Świata mogła Wam umknąć. Wszystko przez fakt, że grę – tworzoną przez Redów wspólnie z wydawnictwem Go On Board – zaanonsowano w momencie, gdy spółka wciąż lizała rany po ataku hakerów.

Dla przypomnienia: za projekt odpowiada Łukasz Woźniak (Valhalla, Titans), a jego dzieło ma być prequelem gier i książek. Tytuł będzie przeznaczony dla 2-5 graczy, którzy odnajdą w swoich taliach ataki, uniki i wiedźmińskie znaki. Poza wypełnianiem zadań i potyczkami, produkcja pozwoli nam – na ten przykład – rozegrać partyjkę kościanego pokera.

Go On Board zaprezentowało właśnie długi, niemal półgodzinny fragment rozgrywki z prototypu, na którym Łukasz i Ola Woźniakowie tłumaczą podstawy zabawy.

Zbiórka na grę powinna wystartować w maju na Kickstarterze. Odsyłam zresztą na oficjalną stronę kwesty.

O planszówkowym Frostpunku co nieco już pisaliśmy; projekt narobił sporo szumu nie tylko przez wzgląd na nośną markę, ale i fakt, że to wraz ze startem zbiórki zadebiutowała polska wersja Kickstartera. Adaptację udało się ufundować w raptem 54 minuty, a ostatecznie na jej koncie pojawiło się 1250% (!) zakładanej kwoty.

Rzecz pozwoli wcielić się nam w jednego z czterech doradców, którzy mają za zadanie utrzymać skorą do buntu osadę przy życiu przez dwanaście dni. W każdym opakowaniu znajdziemy umieszczany w centrum planszy generator ciepła, do którego wrzucamy “węgiel” (kostki). Będziemy mogli wybrać wydanie gry z figurkami albo bez, kosztujące odpowiednio 75 i 125 euro.

Glass Cannon Unplugged zaprezentowało fragmenty zabawy i przypomniało o możliwości składania preorderów.

A skoro już jesteśmy przy planszówkach… Drago Entertainment podpisało właśnie umowę z Bored Games, na mocy której powstaną planszówkowę edycje gier studia. Joanna Tynor, prezes zarządu pierwszej z firm, sugeruje wręcz, że możemy doczekać się bodaj pierwszej w historii planszówkowej adaptacji… symulatora.

– Gracze będą mieli sposobność poznać nasz projekt od nieco innej niż dotychczas strony. Rozważamy adaptację Red Frost lub Gas Station Simulator, jednak decyzja w tym temacie jeszcze nie zapadła. 

Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, a ich ogłoszenie dziwnie zbiega się z debiutem spółki na NewConnect (ten nastąpi już 28 kwietnia). Przypomnijmy, że krakusi zapowiedzieli dotychczas Gas Station Simulatora, Winter Survival Simulatora, Food Truck Simulatora, Airport Contraband, Treasure Hunter Simulatora, Paparazzi Simulatora, Miner’s Hell oraz Red Frost, pierwszoosobowy survival toczący się w świecie XX-wiecznej Rosji.