Frostpunk: Planszówka ufundowana w 54 minuty

To może być jedna z największych polskich zbiórek w historii Kickstartera! 

Jak doskonale wiecie wczoraj o 18:00 Kickstarter oficjalnie wystartował w Polsce. Równocześnie ruszyła z dawna zapowiadana zbiórka na Frostpunk: The Board Game, a więc figurkowo-kostkowy spin-off strategii 11 bit studios.

Ruszyła, dodajmy, z kopyta, potrzebną kwotę (niemal 900 tys. zł) udało się zgromadzić w 54 minuty. Gdy piszę te słowa gra ma na koncie ponad 2,8 mln zł. Mnóstwo, choć do polskiego lidera – a więc Nemesis: Lockdown od Awaken Realms – sporo jej brakuje. Co zresztą ciekawe za planszówkowego Frostpunka odpowiedzialny jest m.in. Adam Kwapiński, autor gier z serii Nemesis.

Pudełko z grą (sprzedawaną za 75 euro) ma zawierać figurkę generatora, mapę, 11 plansz, ponad 200 kart, 136 markerów i 140 tokenów. A poza tym, rzecz jasna, obszerną instrukcję. W droższej wersji znajdziemy m.in. plastikowe budynki oraz obywateli i automatony.

Sami twórcy reklamują zabawę następującymi słowy:

  • Podział ról ułatwia naukę zasad, co pozwala nowicjuszom szybciej cieszyć się grą
  • Innowacyjne mechaniki ogrzewania i wieży na kostki w formie Generatora, która posiada dedykowany system chwytania kostek co przekłada się na zarządzanie ryzykiem w grze
  • Mechanika zatrudniania pracowników: podwładni chorują, głodują oraz stawiają wymagania etyczne i społeczne
  • Oparta na narracji mechanika kart Zmierzchu, pozwalająca kierować społeczeństwem z pomocą Praw i Technologii
  • Fascynująca mieszanka śnieżnej apokalipsy i steampunkowego świata, którą można odkrywać podczas wypraw na mroźne pustkowia
  • Aplikacja towarzysząca umożliwiająca wspólną rozgrywkę na odległość

Więcej o projekcie przeczytacie na stronie zbiórki.