„CD-Action” przetrwa!

Najstarsze pismo dla graczy trafiło pod najlepsze możliwe skrzydła.

W kwietniu wydawało się, że to koniec. Wydawnictwo Bauer zdecydowało się wówczas skasować aż 32 magazyny, w tym „PC-Format” i „CD-Action”. O sprawie donieśliśmy jako pierwsi, przypominając wówczas o burzliwych rozstaniach z redakcją i niepopularnych decyzjach ze strony wydawnictwa. Nieco później kulisy trudnej współpracy na linii CD-Action-Bauer podsumował Adam Bednarek z Polygamii.

Chociaż przyszłość periodyku stanęła pod znakiem zapytania, miesiąc później na horyzoncie pojawił się tajemniczy inwestor. Dziś wiadomo, że chodzi o wrocławską agencję gamingową Fantasy Expo, zresztą blisko z pismem związaną (to oni organizowali „osiemnastkę” CDA). Słowem – jako były członek redakcji mogę to chyba napisać – marka dostała się skrzydła ludzi, którzy od lat się z redakcją znają i lubią.

Jak czytamy na stronie cdaction.pl:

Drodzy Czytelnicy! Po niespełna dwudziestu pięciu latach wspólnej przygody powinniśmy chyba zacząć od “kochani”. Dziękujemy za cierpliwość – zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy sami nie wiedzieliśmy jeszcze, co z tego wszystkiego wyniknie. Już wiemy.

Możemy już ogłosić – z nieskrywaną radością – że prawa do marki CD-Action (oraz PC Format) przejęła od wydawnictwa Bauer agencja gamingowa Fantasyexpo. Z chłopakami znamy się od dawna – to oni w 2014 zorganizowali nam CD-Action Expo, sami są też związani emocjonalnie z CDA. Nie wyobrażamy sobie lepszego obrotu spraw.

Co dalej? Przede wszystkim nie musicie obawiać się o papierowy magazyn – będzie ukazywać się zgodnie z harmonogramem, a za tworzenie go odpowiedzialna będzie dobrze wam znana ekipa. Każdemu jednak, kto wie, czym na co dzień zajmuje się Fantasyexpo, do głowy przychodzi jeszcze jedna oczywista korzyść z takiej współpracy.

Od kilkunastu lat w redakcji CD-Action regularnie powracał temat nowoczesnego serwisu internetowego i wysokiej jakości materiałów wideo. Nie ma co owijać w bawełnę – cdaction.pl w obecnej formie nie jest serwisem, na który sobie zasłużyliście.

Teraz to zmienimy. Redakcja, Fantasyexpo i Wy – bo każdy z was może dołożyć swoją cegiełkę. Zarówno do rozwoju czasopisma, jak i nowego serwisu czy profesjonalnego studia wideo. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Nowym-starym redaktorem naczelnym zostanie Dawid „spikain” Bojarski. Marką ma zarządzać spółka Gaming Tech Esports Media na czele której stanie prezes zarządu Lidia Ukleja (przez wiele lat związana z „CD-Action” zarówno zawodowo, jak i prywatnie).

Życzymy powodzenia!