Cooking Simulator VR gotuje się do premiery

Autorzy konwersji wysmażyli już pierwszy zwiastun.

Równo rok temu PlayWay chwalił się, że symulatorowi kucharza wystarczył miesiąc, by wylądować na talerzach 150 tys. użytkowników. Już wtedy wiadomo było, że tytuł trafi do wirtualnej rzeczywistości – i najwyraźniej jest na dobrej drodze. Konwersja opracowywana przez polskie GameBoom VR ma pojawić się w czwartym kwartale tego roku. Tymczasem już teraz otrzymała pierwszy zwiastun, na którym oderwane od ciała dłonie siekają warzywa i obsługują kuchenne utensylia.

Gra w nowym wydaniu zadebiutuje z trybem kariery, pozwalającym zdobywać punkty doświadczenia, oraz „wolnym”. Na upichcenie czeka przeszło osiemdziesiąt gotowych rodzajów potraw, choć możemy spróbować także autorskich przepisów. W cyfrowej kuchni znajdziemy arsenał składników, którego nie powstydziłby się Wojciech Modest Amaro, oraz wybór przydatnego AGD. Siłą VR-owej konwersji ma być realistyczny silnik fizyczny. Niepomni zasad BHP autorzy proponują nawet zabawę w rzucanie nożami do tarczy albo konstruowanie domina z desek do krojenia.

Gra pojawi się na Oculusie Rift i Rift S, HTC Vive i Vive Cosmos, a także na Windows Mixed Reality oraz na platformie Valve Index. Na tej ostatniej gra obsłuży śledzenie ruchu palców.