Ten Square Games drugą najdroższą firmą polskiej branży

Jest już warta dwa razy tyle ile CD Projekt Red… z czasów Wiedźmina 3.

Po wczorajszych wzrostach kurs akcji Ten Square Games sięgnął historycznego maksimum – wycena jednego waloru sięgnęła 616 zł. Dwa lata temu, gdy firma wchodziła na giełdę, cena jednej akcji wynosiła  jedną dziesiątą tej wartości. Dziś notowania są odrobinę mniej korzystne (akcje kosztują 597 zł), ale wycena na poziomie przeszło 4,34 mld i tak czyni z Ten Square Games silnego gracza. Firma wyprzedza nie tylko PlayWay, którego aktualna kapitalizacja wynosi 3,55 mld złotych, ale także Bank Millennium (3,75 mld zł), Energę (3,42 mld zł) czy CCC (3,33 mld zł).

Źródło: Bankier.pl

Wyniki robią nieco mniejsze wrażenie, gdy zestawi się je z Sami Wiecie Kim. W maju pisaliśmy o tym, że dzięki wycenie rzędu 36,5 mld złotych CD Projekt Red wart był więcej niż Ubisoft. Dziś kapitalizacja jest nawet większa i wynosi ok. 38,5 mld złotych, chociaż przecież Cyberpunk 2077 zadebiutuje dopiero w listopadzie.

A wracając do Ten Square Games – firma specjalizuje się w grach mobilnych i przeglądarkowych na czele z Fishing Clash. Zabawa wirtualną wędką, która doczekała się nawet spotów reklamowych w USA, w drugim kwartale tego roku wygenerowała rekordowe 157,2 mln zł przychodów. Cytowany przez Stockwatch.pl Maciej Zużałek, prezes zarządu Ten Square Games, powiedział:

„W pierwszym i drugim kwartale 2020 roku zintensyfikowaliśmy działania marketingowe w odpowiedzi na dynamiczne zmiany w otoczeniu rynkowym, spowodowane pandemią Covid-19. Osiągnęliśmy założone cele związane ze stałym rozwojem naszych gier, a także skalowaniem i optymalizacją wydatków marketingowych przeznaczonych na pozyskanie nowych graczy, co z kolei pozwoliło nam zwiększyć dynamikę sprzedaży. Pozyskani przez nas gracze będą generować przychody głównie w kolejnych miesiącach, dzięki czemu w nadchodzących kwartałach będziemy mogli nadal wzmacniać wyniki finansowe Grupy”.