„CD-Action” jednak przetrwa?

„Wciąż żyjemy, wciąż piszemy”.

Redakcja najstarszego magazynu o grach w Polsce opublikowała właśnie zapowiedź wydania 07/2020. Tomasz „Ninho” Lubczyński pisze w niej:

„Wciąż żyjemy, wciąż piszemy. Od najbliższego wtorku w kioskach CD-Action 07/2020 w standardowej cenie i objętości (10,99 zł za 124 strony). Nie zabrakło bardzo dobrego pełniaka (Deep Sky Derelics – dop).

Trwają rozmowy w sprawie przejęcia CD-Action przez nowego inwestora. W związku z tym kolejne wydania ukazują się normalnie”.

Optymizmem powiało również z fanpage’a jednego z najpopularniejszych autorów.

To, co mogę dziś powiedzieć, to zacytować Marka Twaina, gdy zobaczył swój nekrolog, który wskutek pomyłki drukarzy…

Opublikowany przez Smugglra Czwartek, 28 maja 2020

Dla przypomnienia: pod koniec kwietnia donosiliśmy (zresztą, jako pierwsi), że redakcja otrzymała wypowiedzenia. Bauer zdecydował się wówczas zamknąć aż 32 tytuły prasowe, w tym „Kawaii”, „PC Format” czy wydania specjalne „Świata Wiedzy”. Wydawnictwo zapewniło jednak, że niektóre pisma będą ukazywać, gdyż „Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami”. Nieco później Polygamia opublikowała obszerny artykuł, w którym pochyliła się nad przyczynami (jak się wówczas wydawało) upadku czasopisma. Polecamy się wczytać, bo to zajmująca, choć pesymistyczna lektura.

Pozostaje życzyć, by nowy inwestor rzeczywiście się zmaterializował i wziął pod swoje skrzydła zarówno markę, jak i skład redakcyjny. Powodzenia!