„CD-Action”: Redakcja otrzymała wypowiedzenia [AKTUALIZACJA #2]

Najstarszy magazyn o grach w Polsce prawdopodobnie przestanie istnieć.

Ze smutkiem przyznaję, że jego sytuacja była niewesoła od pewnego czasu. W ciągu nieco ponad roku z redakcją rozstali się Dawid „spikain” Bojarski (a więc redaktor naczelny), Daniel „Cormac” Bartosik (naczelny cdaction.pl), Aleksander „Allor” Olszewski (szef działu sprzętowego), Michał „Monk” Amielańczyk (stały współpracownik) oraz niżej podpisany (redaktor prowadzący publicystykę). Nie jest też tajemnicą, że kolejne wydania sprzedawały się w ok. 30 tys. egzemplarzy (to wciąż sporo, ale daleko do dawnej świetności). W październiku redakcje „CD-Action” i „PC Formatu” połączono (na ich czele stanął Adam Chabiński), a aktualne wydanie pojawiło się w kioskach (po raz pierwszy w historii!) bez pełnych wersji gier. Systematycznie okrajano również format i liczbę stron, pogarszano jakość papieru, a kilka miesięcy temu zrezygnowano z korekty.

Jak udało się nam dowiedzieć: w związku z pandemią Wydawnictwo Bauer zdecydowało się skasować ponad 20 swoich tytułów prasowych, w tym „Kawaii” czy wydania specjalne „Świata Wiedzy”. Dziś zwolnienia otrzymali pracownicy „CD-Action” i „PC Formatu”. Jednocześnie wydawca poprosił, by przez okres wypowiedzenia redakcje normalnie wydawały magazyny i zapewnił, że od dłuższego czasu prowadzi rozmowy z inwestorem, który może skontaktować się z częścią redaktorów… w prywatnych rozmowach dziennikarze podejrzewają jednak, że może być to „ściema”, która ma uratować morale.

[AKTUALIZACJA]

Redakcja opublikowała oficjalne stanowisko, pod którym podpisał się Tomasz „Ninho” Lubczyński. Czytamy w nim:

CD-Action – co dalej?

To najtrudniejszy news, jaki piszę w życiu.

Zgadza się – dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie. Najważniejsze:

CD-Action 06/2020 WŁAŚNIE SIĘ DRUKUJE I BEZ ZMIAN POJAWI SIĘ W KIOSKACH JUŻ 5 MAJA.

Wiele wskazuje, że przed nami zupełnie nowy rozdział. Co przyniesie, tego nie wie nikt.

Z naszej strony chcemy podziękować za wszystkie lata, które z nami spędziliście. Jesteście najlepsi!

PS Potrzebujemy teraz dużo ciepełka od Was. Jesteście dla nas jak rodzina 😉

 

[AKTUALIZACJA #2]

Do sprawy odniósł się również Bauer, wydawca pisma. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu (pisownia oryginalna):

W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać.

Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami.

Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach.