#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 20 x Seven: Enhanced Edition

…równa się sto czterdzieści.

Akcja tego “skradanego erpega akcji” toczy się na więziennej wyspie Peh, a jej bohaterem jest pechowy mistrz złodziejski. Teriel chętnie opuściłby kolonię, ale na przeszkodzie stoi uwięziony w jego czerepie demon, który nie odpuści, dopóki nosiciel nie wykona pewnej misji. Zadanie rzuci złodziejaszka w wir wydarzeń, które zaważą o losach całego imperium, a nas zmusi do lawirowania między dwiema zwalczającymi się frakcjami.

Mimo izometrycznego widoku świata Seven jest rasową skradanką kojarzącą się z serią Thief – bohater praktykuje przebieranki, przemyka się w cieniach, wspina się (mapy są bardzo wertykalne) i gna na złamanie karku od zasłony do zasłony. Gdy trzeba, stawia też czoła przeciwnikom w stosunkowo uczciwej walce z użyciem magii i miecza. W realizacji celu pomagają mu uniki, erpegowy system rozwoju postaci i coraz lepszy materiał (z pogranicza fantasy i science fiction). W recenzjach publikowanych niedługo po premierze dziennikarze wychwalali m.in. mechanizmy skradania się i swobodę poruszania się protagonisty, mnogość interakcji i alternatywnych dróg do celu, doceniali też niezwykłość zahaczającego o cyberpunk świata przedstawionego.

Jakiś czas temu wspominaliśmy, że do świata Seven będzie można dostać się także za pośrednictwem innego tytułu – wytrychem będzie Gamedec, detektywistyczny erpeg opracowywany przez Anshar Studios. Samo Seven również się rozwija – na początku maja doczekało się japońskiej wersji językowej.

Poniższe kody odblokowują grę w wersji Enhanced, a to oznacza m.in. obecność dodatku Drowned Past, który – spoiler, spoiler! – zamyka Teriela w zatopionej łodzi podwodnej pełnej chciwych poszukiwaczy skarbów. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – @
2 – !
3 – #
4 – %
5 – $
6 – ^
7 – &
8 – :
9 – )
0 – (

TAK%T-F$BNK-FECNI
EHG$D-#!NBL-KDL%N
TBRAA-LL$EK-FWF#(
ACVPZ-YGJ$W-PXEBH
%#:KH-BXE)X-Y(A!K
!KYZI-VBI#Z-RP&)L
CF:))-E#A(W-:X(MY
BPN!Q-!:XWH-HIBGC
!)CVC-GQ(TA-NKDCR
X%E((-N:KRJ-JXQ$Y
^MZ$E-)BYCZ-QY:^K
&FABW-HL$MT-$RPD:
J%Q)(-V$L)Y-AMI&Q
:BLXW-%VGGC-BVCTM
%IE^D-Z^GP:-DMFWG
KCYJF-DQ:W^-IF:C#
MB&^P-RZT&Q-N)GFH
Z)HR#-KTNWG-D#%WA
YCQWQ-BVDKR-DCVFA
&VVF:-HK#%J-WVNGP

Uwaga – nawet jeśli nie załapiecie się na żaden z kodów, pamiętajcie, że na Steamie można znaleźć wersję demonstracyjną gry.

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad dwa i pół tysiąca kodów na ponad 70 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel StoriesBlair WitchFrostpunka, We. The Revolution, Superhota oraz Dying Lighta). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.