Ancestors Legacy z datą premiery na Switchu, Destructive Creations z serią ubrań

Znów mamy dla Was newsa, którego podajemy jako pierwsi na świecie.

Gliwiczanie nie próżnują. Ledwie przypomnieli, że na konsoli Nintendo ukaże się Hatred, a już anonsują datę premiery porta Ancestors Legacy.

Słowem wyjaśnienia: po kontrowersyjnym debiucie studio przygotowało średniowieczną wariację na temat Company of Heroes, a więc taktycznego RTS-a z wiodącą rolą oddziałów. Założenia są niby proste (dużo tu klasycznych zależności znanych z gry w „papier, kamień, nożyce”), ale możliwości na polu walki jest mnóstwo. Dodajmy, że choć na notorycznych singli czekało początkowo sześć kampanii (po dwie dla wikingów i Anglosasów, po jednej dla Niemców i Słowian), tak – już po premierze – do puli dołączyły dwa kolejne zestawy scenariuszy (z Bolesławem Chrobrym i Krzyżakami w rolach głównych). Czy wspomniałem, że tytuł dysponuje również trybem potyczek i multiplayerem?

Początkowo gra ukazała się na pecetach, na których zebrała bardzo niezłe recenzje (77%). Rok później zadebiutowała zaś na XBO i PS4, na których – dzięki mądrze zaimplementowanemu sterowaniu na padzie – też została doceniona (średnia zatrzymała się na 74% w przypadku konsoli Microsoftu i 72% na sprzęcie Sony).

Konwersja na Switcha ukaże się już 11 czerwca. Równocześnie zespół pochwalił się współpracą z eTHLETIX, której efektem ma być stworzenie odzieży i gadżetów z gier Destructive Creations. Ofertę powinniśmy poznać już wkrótce, na razie możemy Wam pokazać pierwsze zdjęcie ambasadorki marki DC.