#ZostanWDomuGrajWPolskieGry: 20 x Apocalipsis

Lubicie przygodówki point’n’click w stylu Samorost czy Machinarium?

Właśnie te tytuły czeskiego Amanita Design były inspiracją dla ekipy Punch Punk Games, twórców Apocalipsis: Harry at the End of the World. Czego się po grze spodziewać? Wyjątkowo mrocznej oprawy (inspirowanej XV-wiecznymi rycinami), nastrojowej wariacji na temat muzyki Behemotha (!) oraz Adama „Nergala” Darskiego w narrator. Jak powiedział Krzysztof Grudziński, reżyser gry, trudno o lepsze połączenie:

„Długo szukaliśmy najlepszego głosu do Apocalipsis i przez ten cały czas odpowiedź była na wyciągnięcie ręki. Nergal i Behemoth naturalnie pasują do naszej gry, do wybranej przez nas estetyki, symboliki i poruszanych motywów. Dla mnie jest to coś, co idealnie domyka moją wizję”.

Wizja to ponura, bo historia Harry’ego mówi o bolesnym rozstaniu, odkupieniu i końcu świata. I choć zakończenia gry nie można nazwać happy endem, to przesłanie jest wyjątkowo mocną stroną Apocalipsis.

Produkcja zadebiutowała w 2018 roku na pecetach, po czym trafiła na systemy mobilne. W 2019 r. gra ukazała się na Switchu, jako Apocalipsis Wormwood Edition oraz na PlayStation 4 i Xboksie One, jako Apocalipsis: The Tree of the Knowledge of Good and Evil. Konsolowe porty przygotowało studio iFun4all, które w międzyczasie zmieniło nazwę na Draw Distance.

Aktualnie Punch Punk Games pracuje nad grą This is the Zodiac Speaking, która bazuje na historii Zodiaka, słynnego amerykańskiego mordercy z lat 60. i 70. (Na jej podstawie powstał też film „Zodiak”, który w 2007 r. wyreżyserował David Fincher). Tytuł ukaże się (na pecetach i wszystkich trzech konsolach obecnej generacji) 24 września tego roku.

Steamowe kody na Apocalipsis znajdziecie poniżej. Dla utrudnienia: cyfry zastąpiliśmy następującymi symbolami…

1 – #
2 – *
3 – %
4 – @
5 – ^
6 – (
7 – )
8 – !
9 – &
0 – $

%B*MB-YLLWF-W%)DH
(^&@I-AA*@V-WDWA)
NLMA%-VZIW(-IM(NN
!ZY^V-B*PN&-&J&R%
V!IK*-%JG)^-LIIYH
DBR*@-@ZDZN-D@RV$
D$)!Q-DR*FZ-QAI&E
I(XA)-%H@GN-(EH^X
J(ZR*-@^YRN-LAYL%
L!HX)-XKFD@-%AW&B
ELHRC-KEDHJ-QLI&%
$PATL-BBJ*&-PXF)R
E!TFL-%BNAZ-HTJYE
LWH)R-C(QTN-Q(KVM
GV(YA-L(GGT-YK%(P
QPGQK-T$EVA-!!(JD
C$!!C-W*VA!-T(^QG
WMBW*-!IEQH-P^$L%
%ZXAH-A!(*Z-FZ))%
HQKPY-$IGR@-HC)*%

Kontynuujemy akcję #ZostanWDomuGrajWPolskieGry, podczas której rozdajemy ponad tysiąc kodów na ponad 50 polskich gier (dotychczas: m.in. na Shadow Warriora 2Vampire: The Masquarade – Coteries of New YorkWanderlust: Travel Stories, Blair Witch i We. The Revolution). Jeżeli chcecie dowiadywać się o kolejnych jej odsłonach jako pierwsi – zachęcamy do polubienia fanpage’a PolskiGamedev.pl.