This is the Zodiac Speaking: Teaser i data premiery

Punch Punk Games wyjaśni nam zagadkę, nad którą amerykańska policja głowi się od pół wieku.


Podsumowując rok 2019 Klabater pochwalił się nie tylko wynikami Crossroads Inn, ale również rychłymi premierami Help Will Come Tomorrow, Skyhill: Black Mist oraz This is the Zodiac Speaking. Ostatnia z gier ma bazować na historii Zodiaka, słynnego amerykańskiego mordercy, który „działał” na terenie San Francisco w latach 60. i 70. Część jego legendy bierze się z faktu, że nigdy nie został złapany. Uczciwie zapracował on na sławę również teatralnością swoich zbrodni (zasłynął m.in. wysyłaniem prasie zaszyfrowanych listów).

Gra Punch Punk pozwoli nam na ruszenie jego śladem; wcielimy się w niej w Roberta Harnella, kalifornijskiego detektywa, który stara się rozgryźć tożsamość zabójcy. Gwarantem jakości scenariusza ma być nominowany do Paszportów „Polityki” i Nagrody Nike Łukasz Orbitowski („Widma”), który napisał historię wspólnie z Krzysztofem Grudzińskim (Apocalipsis: Harry at the End of the World).

Polski thriller psychologiczny spróbuje skusić odbiorcę rozgrywką w kilku smakach. Obok sekwencji przygodowych pojawią się etapy skradankowe oraz „detektywistyczne”. Od decyzji, jakie podejmiemy podczas rozgrywki ma zależeć zakończenie (jedno z trzech możliwych).

Na zachętę łapcie krótki teaser (lekko woniejący klimatem programów telewizyjnych minionego wieku).

Tytuł zadebiutuje (na pecetach, PS4, XBO i Switchu) już 24 września.