Vampire: The Masquerade – Coteries of New York: Poznaliśmy całe towarzystwo

Nadzieja faktycznie umiera ostatnia.

Ostatnia z ujawnionych towarzyszek, Hope, to Malkavianka. Weterani klasycznego Bloodlines dobrze wiedzą, co to oznacza; w grze Troiki wstąpienie do szalonego klanu skutkowało prowadzeniem dialogów z telewizorem, znakami drogowymi oraz wewnętrznymi głosami. Z drugiej strony: pozwalało wpędzać ludzi w histerię i szał, a nawet przekonywać ich, że są spuszczonymi w toalecie żółwiami.

Nie wiemy, jak Malkavian sportretują krakusi z Draw Distance, zwiastun zapowiada jednak, że ich trendującą przedstawicielkę spotkamy w kafejce internetowej na Manhattanie.

Zespół opublikował również zbiorczy trailer, prezentujący wszystkich towarzyszy.

Przypomnijmy więc (bo opisywaliśmy ich tu i tutaj):

D’Angelo to członek Nosferatu, klanu, który wyróżnia się deformacjami ciała… ale który perfekcyjnie opanował niewidoczność (dyscyplinę umożliwiającą znikać lub zastępować swój fizys przyjemniejszym obliczem), anlimalizm (przyzywanie albo opętywanie zwierząt) i potencję (pozwalającą lepiej wykorzystać swoją siłę fizyczną). Jego przedstawiciele zazwyczaj żyją w kanałach i tunelach. Dystansują się od polityki, ale równocześnie, z racji obserwowania świata z ukrycia, bywają bezcennymi informatorami.

Z kolei Tamika, reprezentuje Gangrel, bliskich zwierzętom wojowników, słynących z wpadania w szał oraz niezwykłej odporności na obrażenia. Podobnie jak inne wampiry nowojorskiego klanu, Tamika poluje w Prospect Parku na Brooklynie

Agathon to reprezentant Tremere, wampirzego klanu sławnego z powodu magicznych zdolności (oraz pretensjonalnego podejścia do świata). Spotkamy się z nim na Broadwayu.

Gra zadebiutuje na Steamie już 11 grudnia. Więcej o Vampire: The Masquerade – Coteries of New York dowiecie się z wywiadu z Aleksandrem „Crossem” Borszowskim, scenarzystą tytułu. O dotychczasowej działalności Draw Distance opowiedział nam szerzej Jacek Głowacki, jego company development manager.