Premiery nadchodzącego tygodnia

W tygodniu 2 -8 grudnia zadebiutuje aż siedem tytułów. 

3 grudnia – Blair Witch

Trzy miesiące po debiucie na PC i Xbox One, Blair Witch od studia Bloober debiutuje na PlayStation 4. Ogłoszona niespodziewanie na tegorocznych targach E3 gra rozwija nieco formułę, którą Bloober opracowało na potrzeby swoich wcześniejszych horrorów. Znana, choć nieco zapomniana w ostatnich latach licencja, zwróciła uwagę wielu graczy, którzy bez niej mogliby przegapić leśny horror z Polski. Jak poradzi sobie na PS4? Niedługo się przekonamy!

3 grudnia – Tools Up!

Knights of Unity to weterani branży, którzy maczali palce w wielu tytułach (w tym w jednej z najlepszych gier niezależnych tego roku – Disco Elysium!). Trudno się dziwić, że tak sprawni operatorzy serwują swoją grę na czterech platformach jednocześnie – kooperacyjno-remontowe Tools Up! ukazuje się na PC, Switchu, Xbox One i PlayStation 4!

4 grudnia – Door in the Woods

Tomasz Wacławek zalicza w tym tygodniu podwójną kombinację – na przestrzeni zaledwie trzech dni debiutują dwie gry sygnowane jego nazwiskiem – jedna na PC, jedna na Switchu. Door in the Woods to dość nietypowa produkcja, w której poruszamy się symbolem „małpy” po świecie zbudowanym z kropek i rozmaitych znaków na klawiaturze. Opis sugeruje, że produkcja zawitała do nas z alternatywnej rzeczywistości, gdzie grafika i design gier nie rozwinęły się tak, jak u nas.

5 grudnia – Counter Terrorist Agency

Counter Terrorist Agency chce rzucić nas w świat walki z międzynarodowym terroryzmem. Będziemy tu zarządzać ludźmi polującymi na przestępców, rozpracowywać siatki terrorystyczne i reagować na pojawiające się zagrożenia.

6 grudnia – Galactic Tanks VR

Galactic Tanks próbuje znaleźć własną, mocno unikalną niszę – to darmowa gra MMO skierowana do użytkowników gogli VR. Czołgi zaczynają we wczesnym dostępie, by zmieniać się i rozwijać we współpracy z fanami.

6 grudnia – Immortal Planet

Wspominaliśmy już, że Tomasz Wacławek zalicza w tym tygodniu dwie premiery. Immortal Planet to druga z gier. Oryginalnie wydana na PC w 2017, produkcja ta ukaże się teraz na wszystkich konsolach tej generacji dzięki pomocy ekipy z Monster Couch. Odkrywanie tajemniczej planety, na której nikt nie może umrzeć (na długo) i szukanie sposobu, by zmierzyć się z jej klątwą zacznie się teraz na dobre!

6 grudnia – Space Pioneer

Vivid Games przenosi jedną ze swoich mobilnych produkcji, Space Pioneer, na Switcha. Odwiedzimy w niej barwne obce planety i weźmiemy się za eksterminację ich mieszkańców w dynamicznej, kolorowej grze akcji.