Vampire: The Masquerade – Coteries of New York opóźnione

Na osłodę publikujemy czarujący zwiastun.

Zarząd Draw Distance poinformował o przesunięciu pecetowej premiery „Nowojorskich Koterii”. Szczęśliwie: nieznacznym, gra miała się ukazać 4 grudnia, a ostatecznie pojawi się na Steamie 11.12.

Powód zwłoki? Dość klasyczny. Jak czytamy w komunikacie dla inwestorów:

Decyzja o przesunięciu terminu premiery została podjęta przez Spółkę i licencjodawcę IP – Paradox Interactive AB, w związku z uznaniem, że zmiana przedmiotowego terminu pozwoli na uzyskanie lepszej widoczności produktu na rynku, dotarcie do większej grupy odbiorców, a jednocześnie wpłynie na dalszą maksymalizację jakości produktu.

Swoją drogą – w ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy Wam dwie z kluczowych postaci, a w międzyczasie pojawił się zwiastun skupiony na kolejnym z towarzyszy. Agathon, bo o nim mowa, to członek Tremere, wampirzego klanu, który słynie z magicznych zdolności (oraz pretensjonalnego podejścia do świata). Spotkamy się z nim na Broadwayu.

Przypomnijmy, że w 2020 produkcja powinna zadebiutować również na PS4, Xboksie One i Switchu, krakusi nie wykluczają również wersji na konsole kolejnej generacji. Więcej o jej fabule (i uniwersum) dowiecie się z naszego wywiadu ze scenarzystą Aleksandrem Borszowskim, o długoterminowych planach Draw Distance może wam zaś opowiedzieć Jacek Głowacki (company development manager).