Przegląd tygodnia (20-26 luty)

Polscy twórcy szykują bajkę dla dzieci, bajkę dla dorosłych i dwa symulatory. 

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (20-26.02):

Gamedec Definitive Edition (PlayStation 5)
Loud: My Road to Fame (PC)
Ship Graveyard Simulator (PlayStation 4)

Nadchodzące premiery (27.02-5.03):

Animal Shelter Simulator (PlayStation 4)
I am Your President (PC)
Lumencraft (PC)
Otherwar (PC)
Painter Simulator (PC – wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

The Treflik Family (Switch)

Duet RedDeer.Games & KAZstudio szykuje grywalną adaptację „Rodziny Treflików”! Serial muzyczny kusi zarówno animacją poklatkową (do stworzenia jednej jego sekundy potrzeba 25 zdjęć), dubbingiem (Joanna Jabłczyńska, Jarosław Boberek, Maciej Zakościelny, Magdalena Różczka), jak również walorem edukacyjnym. Wcale nie po cichu liczymy, że planowana na I połowę 2023 r. gra odziedziczy te atuty.

Farm Station (PC)

W latach 70. prowadzenie gospodarstwa rolnego nie było łatwe – twierdzą debiutanci z Bro-Games Studio. Zespół chce nas zagonić do napraw maszyn w przydomowym warsztacie, prowadzenia sklepu i opiekowania się zwierzętami.

Farm Station ma łączyć elementy symulatora i strategii… A kiedy je „połączy”? Tego nie wiemy, bo studio nie zdradziło choćby przybliżonej daty premiery.

Tank Hunter Tow Operator (PC)

Miłośnicy strzelania do czołgów powinni zainteresować się Tank Hunterem od TankStudio. Autorzy i autorki dłubią nad symulatorem żołnierza zwalczającego pojazdy pancerne. Do zadań gracza mają należeć: zaplanowanie zasadzki, przygotowanie stanowiska bojowego, dobranie broni, poinstruowanie członków zespołu i atak na wrogie jednostki.

Kiedy ruszymy do akcji? Nie wiadomo, bo twórcy nie sprecyzowali momentu debiutu.

Eroblast: Waifu Dating Sim (Switch)

Randkowanie z dziewczynami żywcem wyjętymi z anime połączone z Match-3… W to mi graj?

Scenariusz nie odbiega od klasyki gatunku: zwykły student poznaje kilka dziewczyn i zdobyć serce którejś z nich… albo serca wszystkich. Vivid Games wydało już Eroblasta na mobilkach, z kolei Qubic Games zajmie się edycją przeznaczoną na Switcha. Na polsko-japońskie tête-à-tête ruszymy w II połowie 2023 r.

Powiązane gry: