Projekt Vitriol: 11 bit studios i Fool’s Theory kuszą pierwszym kadrem nowej gry. Odwiedzimy Warszawę na początku XX wieku

Wydzielona, wydawnicza dywizja 11 bit studios – External Development wraz z producentem gry – Fool’s Theory (wcześniej stworzyli m.in. Seven: The Days Long Gone), w przyszłości zaproszą nas do uczestnictwa w mrocznej opowieści.

Niewiele wiemy na razie o samym projekcie Vitirol – bo pod taką nazwą kodową poznajemy zalążki dzieła studia Fool’s Theory. Jedynie oficjalne dane o budżecie Vitirola, który przekracza 17 milionów złotych (w tym pełny voice acting i sesje motion capture dla postaci w grze). Vitirol będzie największym z dotychczas zrealizowanych projektów wydawniczych 11 bit studios. Więcej informacji na temat tworzonej produkcji przekazuje Jakub Rokosz, CEO i Project Lead w Fool’s Theory:

Nasza gra to głębokie, moralnie niejednoznaczne RPG oparte na narracji. Ale pozwólcie, że ujawnię trochę prawdziwej esencji: gra dotyczy ezoterycznej strony rzeczywistości, mrocznej części świata, której większość z nas nie widzi i nie jest jej nawet świadoma. Ale ciemność ciągle tam jest i czai się za każdym rogiem. Zerka na nas uważnie z cienia i niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi czy nie, zbiera swoje żniwo i upewnia się, że będziemy mieli wobec niej dług do spłacenia. Historia Vitriola zaczyna się w miejscu i czasie, w którym rzeczywistość, folklor, energia i mistycyzm spotkały się w tyglu: w Warszawie początku XX wieku będącej pod caratem Rosji. Globalne ujawnienie projektu Vitriol odbędzie się tego lata!

Premierze teasera projektu Vitriol towarzyszy wyprzedaż na platformie Steam, obejmująca wybrane tytuły i promująca nadchodzące produkcje studia. Wiele gier z oferty 11 bit studios dostępnych jest w najniższych do tej pory cenach.

Nieustannie rozwijamy naszą wizję sensownej rozrywki z przesłaniem i tego, co ona oznacza dla studia i gier które firmujemy.Ale takie osiągnięcia jak powyższe dowodzą, że sukcesy artystyczny i komercyjny mogą Iść w parze. I nie zamierzamy na tym poprzestawać, ponieważ nasz zespół nieustannie szuka nowy projektów i rozmawia z wieloma utalentowanymi deweloperami z całego świata.” – Marek Ziemak, External Development Director w 11 bit studios.