The Tenants rozchodzi się wcale nieźle

Na samym Steamie grę nabyło kilkadziesiąt tysięcy rentierów.

O tym, że strategia, która pozwala nam zasmakować życia właściciela nieruchomości, sprzedała się przyzwoicie – wiecie, wszak w weekend podzieliliśmy się z Wami kilkoma dużymi liczbami.

PlayWay poinformował właśnie, że gra trafiła – przynajmniej za pośrednictwem Steama – do ponad 50 tys. ludzi. (Liczba ta nie obejmuje danych z GOG-a ani Epic Game Store’a). Jej budżet nie przekroczył miliona złotych, a koszty poniesione na produkcję i marketing udało się odzyskać w ciągu raptem 15 godzin.

Radosną nowiną podzielił się na Twitterze Krzysztof Kostowski (prezes PlayWaya).

Dodajmy, że słusznie przewidywaliśmy, iż produkcji uda się poprawić rekord równocześnie grających.


(źródło: SteamCharts)

To kolejna z udanych premier PlayWaya. W ciągu 72 godzin Mr. Prepper, a więc krajowa odpowiedź na sukces Fallout Shelter, trafił do 61 tys. konsumentów. Z kolei Lust from Beyond (Movie Games) w analogicznym okresie sprzedało się w 29 tys. egzemplarzy. (Co jest niezłym wynikiem zważywszy na fakt, że tytułowi wciąż nie udało się zadebiutować w Chinach i w Niemczech… aczkolwiek i na to spółka ma pomysł). Gorzej poradził sobie Mech Mechanic Simulator (Polyslash), o którego zbycie również informowaliśmy. Klapą okazał się natomiast Rustler, reklamowany jako „Grand Theft Horse”.