Tainted Grail: Fall of Avalon na zwiastunie

MiniSkyrim prezentuje się cokolwiek posępnie.

Burzliwą historię wrocławskiego RPG-a opisywaliśmy szerzej w tym newsie. W skrócie jednak: bestsellerowa gra planszowa wpierw miała być rolplejo-karcianką, następnie podzieliła się na dwie inne gry, z których pierwsza, pachnący roguelike’ami Conquest, już zadebiutowała. W międzyczasie druga zmieniła się w pierwszoosobowego RPG-a z otwartym światem.

Awaken Realms udostępniło właśnie cinematik, który pozwala zorientować się w estetyce (mrocznej!) i projektach potworów (makabrycznych!).

Rzecz ma zadebiutować w IV kwartale tego roku. O scenariuszu Krzysztofa Piskorskiego („Cienioryt”, „Zadra”) i mechanizmach zabawy wiemy niewiele; z pewnością jednak na nowo opowie ona legendy arturiańskie (w uniwersum Tainted Grail król Artur umarł, a Rycerze Okrągłego Stołu mierzą się z plagą Czerwonej Śmierci oraz tajemniczą siłą Wyrdness).

Awaken Realms obiecuje „mroczną fabułę”, „brak dobrych odpowiedzi”, „mnóstwo potworów”, „upadłych herosów” i „ekscytujące miejscówki do odkrycia”. Więcej o Fall of Avalon dowiecie się z steamowej karty katalogowej projektu.

W międzyczasie wrocławianie rozwijają projekty związane z inną ze swoich planszówek, Nemesis. Wczesnodostępne Distress to pierwszoosobowy horror przeznaczony do gry wieloosobowej, wierniejszy oryginałowi Lockdown jest z kolei tworzony przez zewnętrzne InterStudio.