Raisemana: Na platformie crowdfundingowej GPW pojawi się pierwsza gra

Raper chce otworzyć klub nocny, potrzebuje jednak inwestorów.

Uporządkujmy fakty:

Za Nightclub Manager: Violet Vibe stoi True Games, spółka zależna Movie Games, powołana w maju ubiegłego roku, na kanwie sukcesu Drug Dealer Simulatora. Studio, którego twarzami zostali raperzy Wojciech „Sokół” Sosnowski i Michał „Małolat” Kapliński, obiecało nam niegrzeczne, „uliczne” gry. Koprodukcja z gdańszczanami z Flint Arts ma nam pozwolić na prowadzenie własnego klubu nocnego; do naszych zadań będzie należało najęcie ochrony i selekcjonerów, dobór tancerek, muzyki i drinków.

Raisemana.com to natomiast blockchainowa platforma do finansowania społecznościowego, za którą stoją INC oraz Codeaddict. Zamysł jest prosty: w zamian za finansowe wsparcie otrzymamy udział w przychodach netto ze sprzedaży oraz dostęp do „many”, a więc tokenu, który uprawnia do „uzyskania benefitów związanych z danym projektem”.

Autorzy Nightclub Manager: Violet Vibe chcą pozyskać od 300 do 600 tys. zł. Kamil Stanek, prezes zarządu Raisemana, zapewnia, że tytuł jest w dobrym stanie i powinien zadebiutować on w pierwszym kwartale 2022.

– Projekt jest już w bardzo zaawansowanej fazie rozwoju. Pozyskana kwota pozwoli True Games na zamknięcie prac oraz stworzenie dodatków do gry. Warto podkreślić, że choć pierwsza kampania jest z sektora gamingu, to jesteśmy otwarci na twórców różnych dziedzin. Liczy się dobry projekt i innowacyjność pomysłu.

Zbiórkę na Nightclub Manager: Violet Vibe będziecie mogli wesprzeć pod tym adresem. Równolegle studio tworzy Gangster Simulatora, jaki „pozwoli graczom w zupełnie legalny i bezpieczny sposób przekonać się, jak wygląda przestępczy półświatek” oraz Dirty Copa, który pokaże mniej przyjazną twarz policji.