Lumencraft zblenduje Darkwooda i Noitę

Duet 2Dynamic & Star Drifters stawia na topdownową perspektywę, realia science-fiction, wartką akcję i elementy tower defense.

Lumencraft wyprodukują debiutanci z 2Dynamic, a wydadzą weterani ze Star Drifters (Driftland: The Magic Revival, Danger Scavenger). Jak twierdzi skądinąd znany Czytelnikom PolskiGamedev.pl Kuba Wójcik – demo tytułu ogramy już za niespełna dwa tygodnie.

Czego się spodziewać? Ze steamowej karty katalogowej dowiadujemy się, że Lumencraft zabierze nas do roku 2221. Powierzchnia Ziemi jest od ponad wieku niezdatna do życia, ludzkość przeniosła się więc w głąb. Niedobitki pokładają nadzieję w tytułowym lumenie, minerale, który może stanowić rewolucję w przemyśle energetycznym. W jego wydobyciu mają jednak przeszkadzać rdzenni mieszkańcy podziemnych jaskiń, w których ludzkość – jak się okazuje – wcale nie jest sama…

Na rozgrywkę ma się składać strzelanie, rozwijanie bazy i komponent tower defense. Jej ozdobą będzie autorski system oświetlenia 2Dynamic, mający pozwalać na „dynamiczne interakcje światła i fizyki z całkowicie zniszczalnym terenem”. Ponadto możemy liczyć na rozbudowane drzewko technologii, staranną reżyserię dźwięku i „wysoce wydajną i satysfakcjonującą mechanikę kopania”.

Data premiery nie jest znana. Trailer i pierwsze screeny prezentujemy poniżej.