Przegląd tygodnia (8-14 marca)

Ostatni tydzień był bogaty w zapowiedzi nowych gier. Pytanie, co z ich jakością?

Bywa przecież, że produkcje od spółek giełdowych nie grzeszą wykonaniem. Teasery i wycinane z nich obrazki niewiele mówią o grze, a w takiej właśnie formie nowości (a przede wszystkim – symulatory) debiutują często na Steamie.

Na szczęście w minionym tygodniu pojawiły się też produkcje, na które warto zwrócić uwagę. Jest interesujący roguelike, polska odpowiedź na Valheim, kosmiczny survival czy (mglista) zapowiedź tytułu na licencji Paradox Interactive. Słowem: działo się!

Koniecznie sprawdźcie też nasz kalendarz premier, wypełniony po brzegi ciekawymi premierami polskich gier.

Danger Scavenger (Atari VCS, PC, Switch)

Dawno temu zapowiadaliśmy, że “roguelike skyline crawler” od studia Star Drifters trafi na konsole. I nagle dowiadujemy się od Forever Entertainment, że wersja na Switcha wyjdzie już 25 marca. Co więcej, opuści wtedy wczesny dostęp na Steamie, na którym zbiera w większości pozytywne recenzje oraz trafi na Atari VCS. Jeśli lubicie dynamiczne, cyberpunkowe strzelanki, datę tę w kalendarzu zaznaczcie na czerwono.

Frozenheim (PC)

Po sukcesie Valheim czekałem na zapowiedź polskiej gry w tych klimatach. I stało się, studio Paranoid Interactive ogłosiło, że pracuje nad Frozenheim, które 20 maja trafi do wczesnego dostępu. Wydająca tytuł spółka Hyperstrange zapowiada, że premiera ma się odbyć w 2022 roku. Jest to projekt ciekawy, stąd po szczegóły odsyłam do naszego newsa.

Oddyssey: Your Space, Your Way (PC, konsole)

Studio Weird Fish zaprezentowało swoją nową grę, kosmiczny survival Oddyssey: Your Space, Your Way. Mamy w niej czterech astronautów, którzy próbują ocalić życie dwóm milionom kolonistów zamrożonych na statku-matce. Premiera we wczesnym dostępie w pierwszej połowie 2021 r. Więcej info w newsie.

Project Cardinal (nazwa kodowa)

Spółka Draw Distance pozyskała licencję na grę bazującą na IP należącym do Paradox Interactive AB. Nazwa kodowa to „Project Cardinal”, a rozgrywka ma przynależeć do gatunku cRPG. Szczegółów i materiałów brak, ale polecam nasz tekst na ten temat.

Under the Counter (PC)

Under the Counter przeniesie nas do roku 1940 i przybliży postać Wicusia Marynarza, który w czasach wojny zaopatrywał warszawiaków w żywność. Za grę odpowiada Korba Games, a premiera na pecetach nastąpi już 30 czerwca tego roku.

Apollo 3000: Wild Space (PC)

Nadchodzi kolejne podbijanie kosmosu, ale tylko na urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Spółka Art Games Studio pracuje nad siedmioma tytułami (ale – zaznaczmy dla porządku – akurat oni kilka dziełek już wydali). Można więc zakładać, że kosmiczna strzelanina Apollo 3000: Wild Space faktycznie powstanie.  Powinna ona zadebiutować 2021 roku na urządzeniach HTC Vive, Oculus Rift i Valve Index.

House Flipper: Pets (PC)

Prawie każdy lubi zwierzaki, więc może warto dodać je do wielkiego hitu o remontach domów – House Flipper. Studio Empyrean pracuje nad dodatkiem Pets, który ma zadebiutować jeszcze w tym roku. Szczegóły w newsie.

First (PC)

Zupełnie nieznane studio Survgames zapowiedziało grę survivalową First, która przedstawi losy ostatniego człowieka na Ziemi.. Po teaserze i wyciętych z niego obrazkach wynika, że chcą by postrzegać ją jako wypadkową serii Metro i Fallouta 4… Ale bez ludzi. Debiut promuje bardziej znana spółka PlayWay.

Security Guard (PC)

Studio Baked Games z grupy PlayWay zapowiedziało symulator Security Guard. To druga – obok Prison Simulator – produkcja, nad która pracują. Jak wynika z teasera, wcielimy się amerykańskiego ochroniarza, który będzie musiał reagować w sytuacjach zagrożenia, montować systemy monitoringu i chronić ważne osobistości. Pierwszy materiał jest standardowy, podobny do wszystkich produkcji grupy, więc szału jakościowego (raczej) nie należy się spodziewać.

Interastra (PC)

Zapowiadasz siódmą grę – symulator, który nie ma trailera, a obrazki wydają się wyciętymi z filmu stopklatkami lub rysunkami koncepcyjnymi. Do tego produkcja ma wyjść we wczesnym dostępie, choć masz tam już kilka rozgrzebanych buildów. Spółka T-Bull „pokazała” grę Interastra. Więcej o pomyśle na kolejną produkcję znajdziecie w stosownym tekście.