Frozenheim: Polacy też umieją w wikingów

Hyperstrange powiększa wydawnicze porfolio.

Miesiąc temu warszawska firma, wcześniej znana głównie z produkcji własnych (vide heavy metalowy Elderborn czy nadchodzący Postal: Brain Damaged) zapowiedziała wejście w działalność wydawniczą. Jej pierwszym owocem ma być Jupiter Hell, a więc duchowy następca Doom Roguelike. Kolejnym: strategiczny Frozenheim.

City builder od warszawskiego Paranoid Interactive trafi do wczesnego dostępu już 20 maja. Jako przywódca wikingów-banitów, znajdziemy dla klanu nowy dom. By przetrwać, polecimy podopiecznym pozyskanie żywności, żelaza oraz zboża, poprowadzimy też wojów na ekspedycje i najazdy (zarówno na drakkarach, jak również pieszo) i spróbujemy pozyskać przychylność nordyckich bóstw.

Poza kampanią fabularną możemy liczyć na tryb multiplayer. Hyperstrange zobowiązuje się do „rygorystycznych, comiesięcznych” aktualizacji, które pozwolą dopracować builda przed premierą (planowaną na początek 2022 roku).

Więcej informacji o grze znajdziecie na jej steamowej karcie katalogowej, już teraz zapraszamy zaś do sprawdzenia jej pierwszego zwiastuna.