Project Cardinal: Draw Distance znów współpracuje z Paradoksem

„Będzie (ona) o wiele bardziej rozbudowaną produkcją niż poprzednie dwie gry”.

– czytamy w informacji prasowej. Po ciepło przyjętych visual novelkach Vampire: The Masquarade – Coteries of New York oraz Vampire: The Masquarade – Shadows of New York, polscy twórcy zacieśniają relacje ze Szwedami. Michał Mielcarek nie jest jednak wylewny, wiadomo jedynie, że owocem ich współpracy będzie RPG bazujący na jednej z marek wydawcy.

– Nie możemy na razie zdradzić zbyt wielu szczegółów poza tym, że gra będzie współfinansowana ze środków Spółki i właściciela IP. Tworząc i wydając gry z serii Vampire: The Masquerade przekonaliśmy do siebie Paradox i dzisiaj zbieramy tego plony. 

– komentuje na gorąco prezes. Dopowiedzmy, że krakusi otrzymali licencję na produkcję, wydanie i dystrybucję. Prace mają przebiegać równolegle do kończenia ujawnionego podczas Future Games Show Serial Cleaners, którego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Na Cardinala poczekamy jednak sporo dłużej, zadebiutuje on bowiem „nie wcześniej niż w 2023 roku„.

Ujawnienie nowego projektu zbiegło się w czasie z publikacją raportu rocznego. W 2020 spółka wypracowała 3,3 mln przychodów ze sprzedaży netto oraz 635 tys. zł zysku netto. Omówienie wyników ma nastąpić już dziś o 13:00, podczas spotkania z zarządem na twitchowym kanale Draw Distance.