Oddyssey: Your Space, Your Way z pierwszym zwiastunem

Gdyby Among Us w trailerze też miało „kosmiczne bąki”, nie musiałoby tyle czekać na sukces.

Czterech astronautów ma przed sobą niemałe wyzwanie – ocalić życie dwóm milionom kolonistów zamrożonych na statku-matce. Uciekinierzy z Ziemi pragnęli rozpocząć życie w nieznanym świecie, w trakcie podróży okazało się jednak, że okręt, którym podróżowali, zboczył z kursu. Zaczęło też brakować paliwa, naszym zadaniem staje się więc zdobycie surowców, które pozwolą naprostować sytuację. Protagoniści zaczną pracę od poszukiwań pożywienia i ścigania bogatych w zasoby asteroid, będą też wytwarzać narzędzia i prowadzić badania nad nowymi technologiami.

W toku zabawy będziemy rozbudowywać okręt oraz naprawiać powstałe w trakcie lotu awarie. Przyjdzie nam też bronić się przed przedstawicielami wrogich cywilizacji. Przebywający na statku operatorzy będą musieli zmagać się z rozmaitymi negatywnymi statusami – wnosimy, że ukazane w zwiastunie problemy gastryczne mogą się do tego przyczynić. Będzie tym weselej, że w tworzonej przez Weird Fish odysei kosmicznej możemy wziąć udział zarówno solo, jak i w trybie kooperacji dla czterech osób.

Feralny lot rozpocznie się „w połowie bieżącego roku” na pecetach, później gra trafi także na konsole. Budżet gry – wliczając w to marketing – wynosi 8 milionów złotych polskich.

Powiązane gry: