Przegląd tygodnia (7-13 czerwca)

To chyba rekordowy tydzień, jeśli chodzi o zapowiedzi polskich gier.

Tuż przed tegorocznymi e-targami E3 obrodziło w materiały od rodzimych twórców. Jedni zrobili to na własną rękę, by „podczepić” się pod nadchodzące wydarzenie, inni zrobili to na takich festiwalach gier jak m.in. Summer Game Fest, IGN Expo czy Devolver Direct. Tym sposobem mamy gry od byłych pracowników Bloober Teamu, robienie hałasu przez 11 bit studios, zaskoczenie w postaci produkcji Flying Wild Hog, czy nową produkcję twórców Ruinera. Oj działo się!

PS. Jeśli przegapiliście prezentacje polskich gier przed/na/po e-targach E3, to tu macie wszystko w jednym miejscu. Sporo tego jest.

Chcecie być na bieżąco z debiutującymi polskimi tytułami? Gorąco polecam nasz kalendarz premier.

Trek to Yomi (PC, PS4, PS5, XO, XSX)

W naszym newsie znajdziecie trochę szczegółów na temat pięknie zapowiadającego się Trek to Yomi od studia Flying Wild Hog. Jest to gra akcji tworzona we współpracy z Leonardem Menchiarim.

Final Form (PC, konsole)

Z izometrycznego cyberpunkowego Ruinera twórcy z Reikon Games przeszli w FPS. Ale cyber klimat pozostał. Dziwi tylko, że pokazują grę pod roboczym tytułem Final Form.

https://www.youtube.com/watch?v=fdCr82ZOYCY

Blacktail (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Raz, dwa, trzy, baba jaga patrzy! Weterani Bloober Team – jako nowe studio The Parasight – pracują nad pierwszoosobową gry akcji o nastoletniej czarownicy. Polecam nasz tekst o Blacktail.

A Tease Of Things To Come…

Mają rozmach 11 bity. W sumie dostaliśmy taki teaser „coś robimy”, bo dzieje się u nich dużo, a dziać będzie jeszcze więcej. Zresztą przeczytajcie podsumowanie ich konferencji.

Urban Trial Tricky Deluxe Edition (PlayStation 4, Xbox One)

Tate Multimedia wydało tę grę na Switcha w roku ubiegłym, a w tym miała trafić na PC. Twórcy przekręcili manetkę gazu na maksa i Urban Trial Tricky w wersji Deluxe Edition dostaniemy także na PS4 i XOne. A czym jest ta lepsza wersja? Odpowiedzi szukajcie tutaj.

Honeycomb (PC)

Studio Frozen Way zapowiedzieli survival science-fiction Honeycomb. Sporo informacji o tej grze zebraliśmy w tym miejscu.

King’s Orders (PC)

Wojna Stuletnia, Bitwa pod Grunwaldem czy Wojna Dwóch Róż – miłośnicy strategii powinni mieć ten tytuł na uwadze. King’s Orders od studia Afterlife pozwoli na PC wcielić się graczom we władcę dowolnego królestwa średniowiecznej Europy.

Dagon (PC)

Darmowa interaktywna adaptacja kultowego opowiadania mistrza literatury grozy H.P. Lovecrafta. Chętni na Dagona od studia Bit Golem? To odsyłam tutaj.

Coffee Bar Renovator (PC)

Kolejna produkcja z serii odbuduj i podbij świat. Supernova Studio zapowiedziało grę Coffee Bar Renovator, czyli symulator odnawiania i prowadzenia kawiarni. Data premiery nie została ujawniona.

Treasure Hunter Simulator 2 (PC)

Studio Drago Entertainment zapowiedziało kontynuację symulatora poszukiwacza skarbów Treasure Hunter Simulator 2. Grę na PC wydadzą Movie Games i PlayWay. Data premiery nie została podana, a teaser jest dostępny tylko na Steamie. Studio Drago Entertainment pracuje obecnie nad 9. grami.

The Wolf (PC)

Myślałem, że nic mnie nie zaskoczy. Wciel się w wilka i walcz w górach z nosorożcem czy hipopotamem. Serio, zobaczcie trailer. Studio GoodLuck Games z grupy PlayWay zapowiedziało „best wolf RPG” – The Wolf. Platforma: Steam, premiera: TBA.

Combat Engineer (PC)

Studio Septarian Games zapowiedziało symulator wojskowego inżyniera Combat Engineer. Gra w nieokreślonym czasie ma trafić na PC. To 4. produkcja nad którą teraz pracują.

City of Atlantis (PC)

City builder City of Atlantis był już zapowiadany, ale tylko w formie komunikatu giełdowego. Teraz jest trailer i karta na Steamie, sporo zmieniło się też jeśli chodzi o twórców i wydawców. Grę przygotowywało Gambit Games, do nich dołączyło MeanAstronauts. Wydawcą było Games Operators, teraz jest to także CreativeForge Games. Nie ogłoszono daty premiery na Steam. Ciekawostka: dla Gambit Games to druga gra nad którą pracują, dla MeanAstronauts to 5. produkcja, którą teraz tworzą.