Blacktail: „Studio jak z bajki” zadebiutuje Babą Jagą

W grze twórców Observera i The Medium pojawi się nieszablonowe dla krakusów rozwiązanie. System walki.

O tym, że weterani Bloober Team zakładają kolejny zespół, pisaliśmy już w marcu. Studio zasygnalizowało wówczas, że chce adaptować mity, legendy i baśnie, ale zarazem nadać im nowoczesny charakter, „zderzać ze sobą estetyczne przeciwieństwa”, „skłaniać odbiorców do ponownego przemyślenia dobrze znanych tropów”.

Słowa, jak się wydaje, dotrzymali. The Parasight zaprezentowało właśnie zwiastun Blacktail, pierwszoosobowej gry akcji, która ma opowiedzieć historię Jagi, oskarżonej o czary szesnastolatki. Wygnana z osady czarownica trafia do lasu, który jednak nawiedzają „duchy przeszłości”. By się z nimi uporać, sięgniemy po łuk i włożymy zaklętą rękawicę, nie zabraknie również elementów survivalu (polowania, crafting) oraz platformowych sekwencji 2,5D, podczas których będziemy odzyskiwać utracone przez protagonistkę wspomnienia. Świat ma być otwarty, scenariusz – nieliniowy, a bestiariusz: słowiański.

Pierwszy zwiastun i screeny prezentujemy poniżej. Szczególnie zainteresowanych odsyłamy zaś do steamowej karty katalogowej i/lub na stronę oficjalną.

Produkcja zadebiutuje na pecetach, PS5 i XSX. Kiedy? Nie wiadomo.