Final Form: Autorzy Ruinera błysnęli podczas Summer Game Fest

Cichym bohaterem wczorajszej prezentacji był jednak… Painkiller.

„Cichym”, bo Koch Media nie powiedziało o nim zbyt wiele. Tak naprawdę wiemy jedynie, że tytuł ma być częścią Prime Matter, wydawniczej marki, w której skład wejdą także Payday 3 (Starbreeze Studios), RTS rozgrywający się w świecie superpopularnego – zwłaszcza na Wschodzie – Crossfire (Blackbird Interactive, a więc twórcy Homeworlda) i Painkiller właśnie. Za ten ostatni tytuł (sequel? Reboot? Remake?) ma odpowiadać Sabre Interactive, odpowiedzialne za „Switchera” (konwersja Dzikiego Gonu na Nintendo Switcha).

Zestawu dopełni psychodeliczny horror The Chant od Brass Token i Final Form (tytuł roboczy) od Reikon Games.

https://www.youtube.com/watch?v=fdCr82ZOYCY

Enigmatyczny teaser raczej nie przesądza o kształcie gry. Wiadomo jednak, że będzie to futurystyczny shooter, w jakim wcielimy się w „humanoidalnego awatara czującego statku kosmicznego”, by wykroczyć poza granice znanego wszechświata, uciekając przed plagą.

Autorzy obiecują szerokie opcje personalizacji postaci, postcyberpunkowe realia i „powrót do korzeni” Reikon Games. Gra zadebiutuje na pecetach i konsolach… ale jakich? I kiedy? Tego wszystkiego dowiemy się (miejmy nadzieję) wkrótce.