Dagon zaprasza na darmową powieść wizualną w świecie H. P. Lovecrafta

Tytułowy „Dagon” to jedno z pierwszych opowiadań stworzonych przez mistrza literatury grozy, H.P. Lovecrafta, i jednocześnie tekst otwierający mitologię Cthulhu.

Zmierzyć się z nim postanowił Hubert Mróz, założyciel studia Bit Golem. Twórca w formie wizualnej opowieści postanowił przenieść na ekrany komputera historię pierwszego wymyślonego bóstwa należącego do tzw. Wielkich Przedwiecznych.

Dagon to interaktywna adaptacja kultowego opowiadania, która przeniesie gracza na oddaloną od cywilizacji wyspę. Jak podkreśla autor, ma to być „narracyjne doświadczenie w szaleństwie”, w którym gracz wcieli się w uzależnionego od morfiny kapitana statku, by wpaść w otchłań jego umysłu. Ponoć będzie ostro, bo na Steamie umieszczone zostało ostrzeżenie, że skutkiem ubocznym może być bezsenność czy majaczenie.

Gra powstaje z okazji 131. urodzin mistrza grozy, jest krótka i całkowicie darmowa. Aktualnie można pobrać jej demo, pełna wersja będzie natomiast dostępna 20 sierpnia. Dagon powstaje także w wersji VR-owej, na urządzenia HTC Vive, Oculus Rift, Valve Index i Windows Mixed Reality.

Powiązane gry: