Przegląd tygodnia (6-12 września)

Polskie studia zapowiedziały siedem gier. Trzy z nich nie są symulatorami

Trzeba przyznać, że jest różnorodnie. W zestawieniu znajdziemy trzecioosobowe gry akcji, nietypowe wyścigi, metroidvanię i oczywiście symulatory – fotografa, prawej ręki średniowiecznego króla, gangu i przydrożnej restauracji. A jeśli Wam mało, to jak co tydzień polecam nasz przepastny kalendarz premier.

Premiery polskich gier:

Arboria (PC)
Robonauts (PC)
Knights & Guns (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Leshy (PC)

Studio Glivi Games pracuje nad grą Leshy, w której jako tytułowy potwór rzucimy rękawicę ludziom, broniąc pradawnej puszczy. Na start dostaliśmy ciekawy cinematic, a że data premiery to rok 2023, na jakikolwiek gameplay jeszcze poczekamy. Zespół jest zresztą zapracowany, jednocześnie pracuje bowiem nad dwiema innymi produkcjami: Gnomepunk i Pagan Age. Jak zwraca uwagę na Twitterze prezes PlayWay’a, produkcja była zapowiadana w ostatnim dniu 2020 r., ale wówczas prezentował ją gif, a następnie krótki gameplay (oba pod tytułem „Lesovik”).

Hamster Maze (PC, PS4, PS5, Switch, XO, XSX)

We Dig Games to wewnętrzne studio Mass Creation, które pracuje nad Hamster Maze’em, arcade’owymi wyścigami… chomików (acz z elementami rodem z tamagotchi). Premiera powinna nastąpić w I kwartale 2022, a po więcej szczegółów odsyłam tutaj.

https://www.youtube.com/watch?v=4Qo4kdh4b3I

Cosmic (PC, PS4, PS5, Switch, XOne, XSX)

King’s Pleasure zapowiedziało swój debiut, metroidvanię Cosmic. Jego członkowie doświadczenie zbierali przy m.in. Serial Cleaner i Vampire: The Masquarade – Coteries of New York, potrafią zatem stworzyć coś ciekawego i choćby dlatego warto dać im kredyt zaufania. Więcej informacji znajdziecie w naszym newsie… a ja tymczasem zastanawiam się, czy aby nie widziałem tego projektu już kilka lat temu, podczas targów PGA?

Photography Simulator (PC)

Madnetic Games z grupy PlayWay zaanonsowało Photography Simulatora. Naszym zadaniem, bez zaskoczenia, będzie wykonywanie zdjęć zwierząt: z ziemi i powietrza. Niekiedy wykorzystamy w tym celu drona lub wytropimy czworo- i dwunogi; między kolejnymi zadaniami zakupimy zaś sprzęt takich marek, jak Canovo, Rikon oraz Tranga. To czwarta gra nad która aktualnie pracują twórcy.

King’s Helper (PC)

Baked Games z grupy PlayWay szykuje King’s Helpera, w którym wcielimy się w prawą rękę średniowiecznego króla. Premiera na Steamie nastąpi 11 maja 2022 r. To czwarty tytuł, nad jakim ma w tej chwili pracować developer.

Road Gangs Simulator (PC)

Szykuje nam się gangsterska strategia z elementami gry trzecioosobowej. W jej programie znajdziemy: strzelaniny, walki o teren i wpływy, napady na bank, rozbudowę podbitych dzielnic, szkolenie nowych członków gangu i zbrojenie się po zęby. Produkcja studia Beast Games ma zadebiutować 16 maja 2022 roku. To druga produkcja nad którą aktualnie pracują.

Road Diner Simulator (PC)

Drago Entertainment zaanonsowało symulator remontowania i prowadzenia przydrożnej restauracji. Ma on się ukazać w 2022 r. To dziewiąty tytuł, będący obecnie w przygotowaniu. Tak, dziewiąty.

Powiązane gry: