Hamster Maze: Tytuł zdradza wszystko

Debiut We Dig Games to miks arcade’owych wyścigów, tamagotchi, internetowej mody oraz cukru, słodkości i różnych śliczności.

Studio zapowiedziało właśnie swoją pierwszą produkcję, którą – czytamy w informacji prasowej – zainspirował dość osobliwy zakamarek sieci:

„Cześć, jesteśmy We Dig Games i zamierzamy wydać grę Chomikach. (…) Możecie nie wiedzieć, ale pośród wielu (mniej lub bardziej mrocznych) sektorów YouTube jest jeden, zagospodarowany właśnie przez te sympatyczne gryzonie oraz ich właścicieli, w pocie czoła konstruujących kolejne labirynty, przez które zwierzaki dzielnie się przebijają, generując siedmiocyfrowe ilości wyświetleń. Zaiste, w dziwnych żyjemy czasach”.

Przed rozpoczęciem wyścigu rozbudujemy domek, w którym wytrenujemy chomiczego pupila (każąc mu wykonywać stosowne ćwiczenia) oraz ułożymy mu zbilansowaną dietę. Następnie puchaty zawodnik ruszy do labiryntu, gdzie będzie ścigać się się bądź z oponentami kierowanymi przez AI, bądź z żywymi graczami. Dodajmy, że w zestawie z grą otrzymamy edytor poziomów, jaki pozwoli nam samodzielnie opracować tory. Na zachętę łapcie trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=4Qo4kdh4b3I

Hamster Maze zadebiutuje w I kwartale na pecetach, jak i konsolach (PS4, PS5, XBO, XSX, Switch). Po więcej szczegółów odsyłamy na steamową kartę katalogową tytułu.