Przegląd tygodnia (5-11 kwietnia)

Naprawdę ciekawy tydzień za nami.

Spółki giełdowe swoje zapowiedzieć musiały, ale nawet wśród ich propozycji są tytuły, które zwracają uwagę (vide odległy i biedny kuzyn Dark Souls, czy całkiem przyjemnie wyglądająca gra o wampirach). Ale najważniejsze to „zeldowata” i minimalistyczna gra The Lightbringer oraz teaser Gorda, o którym nic nie wiadomo, ale się mówi. „Truskawką na torcie” jest Kajko i Kokosz z którego żartuję, że komornicy robią grę o łupaniu zbójów. Jak komuś sucho, polecam wiadro wody.

Koniecznie  sprawdźcie nasz kalendarz premier.

The Lightbringer (PC, Switch)

Debiutancki projekt studia Rock Square Thunder jest promykiem nadziei w ostatnich tygodniach zalanych kolejnymi symulatorami. Ładna, minimalistyczna, z ciekawym pomysłem, no mnie kupili. Nintendo chyba też, bo trailer wylądował na oficjalnym kanale japońskiego giganta. W końcu wygląda jak skrojona pod konsolę Switch, gdzie oczywiście trafi. Więcej informacji o tej interesującej grze znajdziecie w naszym newsie. Biorę na premierę.

Gord

Studio Covenant.dev pokazało tylko teaser swojej debiutanckiej gry Gord, ale patrząc na osoby, które za tym stoją, może być naprawdę ciekawie. Więcej dowiemy się we wtorek, bo na razie nie wiemy nic.

Project Lilith (PC)

Studio Soro Games zapowiedziało RPG akcji – Project Lilith. Inspirację serią Dark Souls widać na pierwszy rzut oka i można zakładać, że będzie to tańsza alternatywa dla fanów gier z serii Souls czy rodzimego Lords of the Fallen. To 2. gra, nad którą równocześnie pracuje studio. Wydawcą Project Lilith jest PlayWay. Chcecie wiedzieć więcej? To odsyłam do naszej informacji.

Vampire Clans (PC)

Gra podobna mechaniką do Mr. Prepper, który okazał się sporym hitem. W Vampire Clans gracz będzie tworzył… klan wampirów. Budowa podziemnej bazy, wysysanie i gromadzenie krwi, robienie z ludzi niewolników, polowanie na nich, magia, alchemia, budowanie broni… słowem: ma być wesoło. To 5-ta gra nad którą obecnie pracuje studio RockGame z grupy #PlayWay.

Rally Mechanic Simulator (PC)

Studio Atomic Jelly z grupy PlayWay zapowiedziało pecetowy symulator mechanika samochodowego Rally Mechanic Simulator. Czyli przygotowanie auta i naprawa wszystkich zniszczeń, których dokonał kierowca w trakcie zaliczania kolejnych odcinków trasy. Data premiery nie jest znana. To 3. gra nad którą pracuje studio.

Craft & Survive (PC)

Studio o bardzo oryginalnej nazwie CraftSurviveGames zapowiedziało grę Craft & Survive. Jest to FPS w świecie opanowanym przez zombie w specyficznej oprawie graficznej. Premiera na pecetach już 6 września 2021 r.

Russian Diamond Mine Manager (PC)
Bicycle Mechanic Simulator (PC)

Dwie gry o których nie wiadomo prawie nic prócz tego, że powstają. W Russian Diamond Mine Manager gracze wcielą się w managera wielkiej kopalni diamentów. Nie wiadomo kto pracuje nad grą, ale premiera na PC planowana jest na przełom 2022/2023 roku. W przypadku Bicycle Mechanic Simulator tytuł mówi wszystko. Za symulator mechanika rowerowego odpowiada studio Punch Punk Games, a premiera planowana jest w drugiej połowie 2022 r. Obie gry wyda Manager Games, o którym więcej poczytacie w naszym materiale.

Kajko i Kokosz (mobilki)

Tę grę dałem w zestawieniu tylko z jednego powodu. Ditix Games to spółka zależna Ditix SA., która z kolei działa w branży… windykacyjnej. Chcecie znać tło całej historii – zapraszam do naszego tekstu.