Przegląd tygodnia (4 – 10 kwietnia)

Polyslash decyduje się na kolejną artystyczną woltę, Simplicity Games woli walki robotów od bajek robotów, spółka zależna SimFabric portuje grę Sleepwalking Potatoes.

Po zeszłotygodniowym wysypie zapowiedzi, zrobiło się skromniej. Lepiej robi się w zestawieniu debiutów, wśród których szczególnie błyszczy rimejk The House of the Dead.

Korzystając z okazji: niezmiennie polecam nasz kalendarz polskich premier.

Premiery polskich gier:

Animal Rivals: Up In The Air (PC)
Best Forklift Operator (PC – wczesny dostęp)
Forgive me Father (PC)
Malone In Nightmares (PC)
Mech Mechanic Simulator (Switch)
Split (PC – wczesny dostęp)
The House of the Dead: Remake (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

The Neighborhood (PC)

Polyslash nie jest już tym samym studiem, które wydało We. The Revolution; całkiem niedawno firma straciła zresztą kolejne talenty oraz prawa do Drug Dealer Managera. Na osłodę: zespół zapowiedział The Neighborhood, „humorystyczny symulator życia w małym miasteczku”, którego premiera planowana jest na drugi kwartał 2023 roku. Poza tym w produkcji pozostają niskobudżetowe Poly Gangs i Tribe: Primitive Builder.

Robo Wars (Switch)

Simplicity Games znane jest głównie z gier mobilnych, acz kilka tytułów firmy – za sprawą portów wykonanych przez Dev4Play – trafiło również na Switcha. Wkrótce na konsoli Nintendo pojawi się kolejnych z nich. Robo Wars to prościutkie walki robotów, idealnie wpisujące się w portfolio studia. Ponowny debiut gry nastąpi 15 kwietnia.

Gardenia VR (Steam VR, PlayStation VR)

W grudniu 2021 roku ukazał się symulator ogrodnictwa w baśniowej oprawie. Zwróciłem na niego wtedy uwagę głównie dlatego, że obok głównego producenta, studia Sleepwalking Potatoes, występowała spółka SimFabric (inna rzecz, że na Twitterze projektant tytułu stwierdził, że jej rola ograniczała się do wyłożenia na projekt pieniędzy).

Choć Gardenia miała pojawić się także na PlayStation 4, data premiery (17 grudnia) minęła dawno temu, a do dziś posiadacze konsol Sony mogą zagrać jedynie w prolog… Aż tu nagle studio VRFabric – spółka zależna SimFabric – ogłosiło grę Gardenia VR, która 31 maja tego roku ma trafić na HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR i Valve Index.

Powiązane gry: