Przegląd tygodnia (28 marca – 3 kwietnia)

Demolka, strzelaniny, handel narkotykami, zamieszki… w polskim gamedevie to był naprawdę intensywny tydzień!

Jeśli chodzi o debiuty, najbardziej zadowoleni mogą być posiadacze konsoli Nintendo Switch (swoją drogą: niezmiennie odsyłam do kalendarza polskich premier).

Wśród zapowiedzi – jak zawsze – królują produkcje przeznaczone na komputery osobiste. Autorską przygodówkę pokazał Instytut Pamięci Narodowej. Demolish & Build doczeka się trzeciej części, kontynuację dostanie także horror The Beast Inside. Fani retroshooterów powinni przyjrzeć się Bloodhoundowi i Chapel 3-D: The Ascent, entuzjaści tycoonów – Drug Dealer Managerowi. Na deser, już tradycyjnie, serwujemy symulatory (Ready for Riot, Bunker Renovator).

Premiery polskich gier:

9 Clues: The Secret of Serpent Creek (PS4, Switch)
Dieselpunk Wars (Switch)
Red Wings: American Aces (PC)
Take Off – The Flight Simulator (Switch)
We’re Poopin Again (przeglądarka)

Zapowiedzi polskich gier:

Gra Szyfrów (PC)

Akcja pierwszej gry tworzonej pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej ma się rozgrywać w pociągach pancernych, gdzie uruchomimy urządzenia komunikacyjne sprzed 100 lat. Scenariusz rozpisano na trzy misje, podczas których poznamy wpływ polskiej kryptologii na przebieg konfliktu. Dodajmy, że fabułę konsultowano z historykami, rozwiązywane przez nas zagadki mają swoje źródło w historii, a przedmioty, jakimi się posłużymy, powstały na bazie autentycznych eksponatów. Więcej o projekcie przeczytacie w naszym obszernym materiale.

Demolish & Build 3 (PC)

We wrześniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że Demolish & Build 2018 sprzedał się w liczbie 139 tys. kopii. Całkiem dobry wynik, nie dziwi więc, że Demolish Games postanowiło kontynuować serię. Po raz kolejny otrzymamy dostęp do całej gamy maszyn i pojazdów, którymi zrównamy z ziemią różnorodne zabudowania. Kiedy? Ponoć w pierwszym kwartale 2023.

The Beast Inside (PlayStation 5, Xbox Series X|S)

The Beast Inside II

Wardogz

Illusion Ray wydaje się dość zapracowane – równolegle portuje The Beast Inside na konsole, pracuje nad jego sequelem, a w międzyczasie dłubie nad dieselpunkowym action RPG, Wardogz.

Niestety – o ww. tytułach wiemy niewiele ponad to, że istnieją. Studio nie podzieliło się z nami choćby kawałkiem screena.

Bloodhound (PC)

Duet Kruger & Flint Productions postanowił oddać hołd staroszkolnym strzelaninom. Zespół obiecuje olbrzymią dynamikę, masę broni i przeciwników z piekła rodem.

Dodajmy, że jeśli zbiórka na Kickstarterze wypali, możemy liczyć na konsolowe konwersje. Debiut edycji pecetowej planowany jest na sierpień.

Chapel 3-D: The Ascent (PC)

Kolejna klasycyzująca pozycja w zestawieniu. Mateusz Bielicki (Unfinished Games), twórca m.in. Catherdal 3-D, zapowiedział zręcznościowego shootera w klimatach fantasy. Nie tylko chwycimy w nim za broń, ale i skorzystamy z „potwornych mocy”, teleportujemy się i zwiedzimy kilka różnych wymiarów.  Kaplica otworzy przed nami podwoje w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Drug Dealer Manager (PC)

Kolejna polska gra traktująca o handlu substancjami psychoaktywnymi. Exiles Studio tworzy tycoona, w którym gracze zbudują swoje narkotykowe imperia. Sami zatrudnimy dilerów, kilerów, dostawców i szpiegów, stworzymy łańcuchy dostaw i szlaki przerzutowe, zamienimy budynki w mieście w laboratoria bądź bazy operacyjne. Nie zabraknie także walki z konkurencją oraz budowania relacji z policją.

Po szczegóły odsyłam do naszego tekstu. Premiera jeszcze w tym roku.

Ready for Riot (PC)

Rok temu pewna spółka zapowiedziała symulator tłumienia zamieszek Riot Control Simulator… ale od tego czasu na steamowej karcie tytułu nie wydarzyło się kompletnie nic.

Tymczasem Baked Games zaprezentowała światu nową (?) grę, który wydaje się czerpać z tamtego pomysłu. Różnica jest taka, że akcja Riot Control Simulator dzieje się w więzieniu, a nie na ulicy. Data premiery nie została podana.

Bunker Renovator (PC)

Doliczyłem się 14. zapowiedzianych polskich gier ze słowem „Renovator” w tytule. Żadna nie została jeszcze wydana. Do tego grona dopisuję niniejszym Bunker Renovatora, który pozwoli nam zmieniać opuszczone schrony w sklepy, mieszkania, magazyny i dyskoteki. To dziesiąta produkcja, którą zaanonsowało w ciągu kilku miesięcy studio Gameparic.

Powiązane gry: