Drug Dealer Manager zapowiedziany!

Za spin-off hitu Byterunners Game Studio ma odpowiadać Exiles Studio, założone przez „wygnańców” z Polyslasha… który to, nawiasem mówiąc, chyba nie jest w najlepszej kondycji.

Zespół Jakuba Bałuszka pracuje nad grą od kilku miesięcy. Wcześniej, w zamierzchłym 2020, tytuł powierzono właśnie Polyslashowi (zapewne zupełnym przypadkiem – tuż przed debiutem spółki na NewConnect).

Na Steamie Drug Dealer Manager wylądował dopiero wczoraj wieczorem. Przy okazji zobaczyliśmy, jak prezentuje się on w akcji.

Naszym zadaniem, bez zaskoczenia, ma być budowa narkotykowego imperium. Tym razem jednak mamy parać się dilerką w rzucie izometrycznym, a mechanizmy zabawy wprost zaczerpnięto z klasyki tycoonów.

Sami zatrudnimy dilerów, kilerów, dostawców i szpiegów, stworzymy łańcuchy dostaw i szlaki przerzutowe, zamienimy budynki w mieście w laboratoria bądź bazy operacyjne. Nie zabraknie także walki z konkurencją oraz budowania relacji z policją.

Kiedy? Ponoć jeszcze w tym roku. Po szczegóły odsyłam na wspomnianą kartę katalogową.

Co się zaś tyczy Polyslasha, przypomnijmy pokrótce: po premierze We.The Revolution (marzec 2019) krakusi skręcili w stronę symulatorów. Efektem były zapowiedzi Tribe: Primitive Buildera i Mech Mechanica oraz cały szereg mniejszych przedsięwzięć. A to studio pomogło przy pracach nad Alchemist Simulatorem, to zobowiązało się stworzyć mobilny port Police Shootout, albo skumało się z Movie Games w sprawie rzeczonego Drug Dealer Simulatora.

W międzyczasie z firmą rozstawały się kolejne, ważne postacie, w tym Patryk Polewiak (współzałożyciel, projektant, producent), graficzki Zuzanna Szabłowska i Joanna Kizińska, programiści Paweł Żołyniak, Jan Gajewski, Paweł Orłowski i Greg Wal, czy animator Michał Tabor. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że większość osób, które stały za sukcesem We. The Revolution, dziś w Polyslashu nie pracuje.

W sierpniu zeszłego roku Dawid Ciślak ustąpił z funkcji prezesa, a na jego miejsce wskoczył Wojciech Czesak. Niedługo jednak cieszył się nową funkcją, bo już 4 lutego 2022 złożył rezygnację z jej pełnienia. Na stołku zastąpił go Mateusza Cholewa, mający na koncie m.in. współpracę z Live Motion Games. W pierwszych dniach szefowania studiu ów obiecał kontynuację dotychczasowych produkcji, w tym Drug Dealer Managera.

Po drodze doszło też do kilku zmian w zarządzie oraz odwołaniu członków rady nadzorczej, na których miejsce wskoczyli nowi ludzie, w tym Mateusz Wcześniak, szef Movie Games. Zapewne dzięki nowej roli łatwiej mu było przekonać niedobitki z Polyslasha do pracy pod nowym szyldem.