Lords of the Fallen 2 zadebiutuje w 2023 r., sprzedaż „jedynki” stoi w miejscu

Raport roczny CI Games zawiera jeden konkret.

Action RPG Lords of the Fallen 2 ma zadebiutować w 2023 roku na pecetach, PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Pierwotnie warszawiacy chcieli wydać tytuł w 2021, ale zerwanie umówy wpierw z Deck 13 a potem z Defiant Studios mocno wpłynęło na proces twórczy.

Jak podaje spółka, ma to być jej największy i najbardziej ambitny projekt. Obecnie pracuje nad nim wewnętrzne, 60-osobowe Hexworks. Gra powstaje w hiszpańskiej Barcelonie, przy współpracy z pracownikami z Rumunii, Wielkiej Brytanii i Francji. Podczas konferencji z inwestorami prezes Marek Tymiński zakomunikował, że „produkcja idzie zgodnie z planem”, CI Games poinformowało także, że budżet Lords of the Fallen 2 będzie dużo większy niż w przypadku pierwowzoru, którego koszty produkcji oraz marketingu zamknęły się w 42 milionach złotych. Kampania reklamowa powinna zaś ruszyć w trzecim kwartale tego roku.

Zawirowania ze sprzedażą Lords of the Fallen

Dziwne rzeczy dzieją się za to z liczbami sprzedanych egzemplarzy Lords of the Fallen. W styczniu 2017 spółka informowała, że gra „została sprzedana w przeszło 7. milionach egzemplarzy”. W 2021 padło stwierdzenie, że to jednak ponad 3 mln kopii, do tego ok. 7 mln użytkowników pobrało tytuł w ramach subskrypcji PlayStation Plus i Games with Gold. Nastał rok 2022, a w najnowszym sprawozdaniu pada hasło o zbycie, który „przekroczył niedawno próg 3 milionów”. Można więc zakładać, że sprzedaż LotF po prostu stoi w miejscu.

Na koniec warto przypomnieć, że z uwagi na brutalną napaść Rosji na Ukrainę, grupa CI Games wstrzymała na wschodzie sprzedaż swoich gier, produktów i usług.