Kajko i Kokosz: Buduj i Rządź – Niespodziewany debiut

Zbójcerze Hegemona jeszcze nie wiedzą, gdzie raki zimują. Ale wkrótce się dowiedzą.

Szybko poszło. O tym, że spółka windykacyjna Dixit chce nas zabrać do Mirmiłowa wiemy raptem od kwietnia ubiegłego roku. Miesiąc później ujawniono, że produkcją mobilnej strategii zajmie się DreamStorm Studios (Natural Instincts, Star Exodus), następnie o projekcie było podejrzanie cicho… aż z zaskoczenia zadebiutował! Wersję, którą sami twórcy określają mianem „early accessu”, pobierzecie za darmo ze sklepu Google Play.

Znane z komiksów Janusza Christy Mirmiłowo padło ofiarą plagi kurczaków. Kasztelan Mirmił wyjechał na urlop zdrowotny, a naszym celem jest doglądanie grodu pod jego nieobecność. Zakasawszy rękawy, zgromadzimy zasoby, odrestaurujemy budynki, wzniesiemy fortyfikacje, odeprzemy ataki zbójcerzy i zrealizujemy (lub nie) zadania poboczne.

Na ten moment tytuł oferuje samouczek, kampanię singleplayer, „podstawowe mechaniki” i „wybrane minigry”. Reszta zawartości trafi do nas w nadchodzących miesiącach, w formie bezpłatnych aktualizacji. Pełna gra ma ponadto kusić trybem dla wielu graczy.

Zwiastun i screeny tytułu załączamy poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=aGYRdj3X1yM

Równolegle RedDeerGames pracuje nad osadzoną w uniwersum visual novelką oraz większym, nieujawnionym jeszcze projektem. Z kolei Starving Pixels przygotowuje hack’n’slasha Kajko i Kokosz: Na plasterki!