Przegląd tygodnia (24-30 października)

McPixel dostanie trzecią część, choć nie dostał drugiej, Wiedźmin otrzyma drugą pierwszą odsłonę, a pierwszy Darkwood zadebiutuje po raz czwarty.

Bez dwóch zdań zapowiedź remake’u (nie remastera!) pierwszego Wiedźmina, zdominował nagłówki polskich i zagranicznych mediów. Ale na uwagę zasługuje cała masa projektów: od ulepszenia jednego z najlepszych polskich survival horrorów, przez kolejną grę akcji z zombie w tle, szaloną komedię, moda do cenionego RPG-a, po… zegarek. Równie bogato jest zresztą w premierach.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (24-30.10):

Ancient Islands (PC)
Clash II (wczesny dostęp PC)
Darkwood (PlayStation 5)
Gardenia (PlayStation 4)
Harmony’s Odyssey (Switch)
Jousting VR (PC VR)
Kaiju Monster VR (PC VR)
Party Maker (PC)

Nadchodzące premiery (31.10-6.11):

AAA Clock 2 (Switch)
Against the Storm (PC)
Sector Sweep (wczesny dostęp PC)
Space Tail: Every Journey Leads Home (PC, Switch)
Weedcraft Inc (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Wiedźmin: Remake

Stało się to, o czym w kuluarach mówiło się od jakiegoś czasu: CD Projekt zapowiedział odświeżenie pierwszego Wiedźmina. Za remake ma odpowiadać Fool’s Theory, ale projekt nadzoruje warszawski CD Projekt Red. Co prawda twórcy nie zapowiedzieli na jakie platformy trafi, ale że ma się on opierać na piątej wersji Unreal Engine’u, można zakładać, że ogramy go na pecetach, PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Kiedy? Nie wiadomo. Raczej nieprędko.

Darkwood (PlayStation 5)

Po premierze na Steamie (w 2017 r.), konsolach starszej generacji (2019 r.) i Stadii (2021 r.) horror Acid Wizard Studio po cichu zadebiutował na PlayStation 5. Dodajmy, że za port odpowiada zaprawione w bojach Crunching Koalas.

Yet Another Zombie Survivors (PC)

Awesome Games Studio zapowiedziało kolejną część swojej hitowej serii. Yet Another Zombie Survivors jest znacznie ładniejsze i wprowadza do dobrze znanej formuły trochę nowości… a nie jest to jedyny projekt, nad którym pracuje zespół. Build powinien trafić do wczesnego dostępu w pierwszym kwartale 2023 roku.

McPixel 3 (PC, Switch, Xbox, Windowsy)

Sos Sosowski jak zawsze doskonale się bawi Jeśli gdzieś w piwnicy, obok roczników „Reseta” i „Secret Service’u”, trzymasz komputer z zainstalowanym Windowsem 95, to 14 listopada będziesz mógł sprawdzić trzecią część McPixela.

Vampire the Masquerade – Redemption Reawakened (PC)

Grupa modderów przygotowuje ulepszoną wersję wydanej 22 lata temu gry – Vampire: the Masquerade – Redemption. Klasyczny RPG doczeka się przenosin na silnik Skyrima.

AAA Clock 2 (Switch)

Jeśli nie masz telefonu, radia, czy kompletnie żadnego zegarka w domu, AAA Clock 2 rozwiąże ten problem.

Projekt Scorpio

Underdog, a więc wewnętrzne studio CI Games, pracuje nad Projektem Scorpio, „taktyczną strzelaniną PvE dla wielu graczy”.

Gas Station Simulator VR

Wielki hit Drago Entertainment – Gas Station Simulator, trafi także na gogle rzeczywistości wirtualnej. Jak informuje spółka, jej przedstawiciele podpisali „list intencyjny rozpoczynający negocjacje w zakresie przeniesienia przez Gamedust portu gry do świata wirtualnej rzeczywistości (VR)”.

Powiązane gry: