CI Games stworzy survival i taktyczny shooter PvE

Spółka Marka Tymińskiego przedstawia plany na przyszłość.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 ustrzelił znaczące audytorium, a nad kontynuacją serii czuwa nowe-stare wewnętrzne studio Underdog. Podczas Gamescomu zobaczyliśmy ponadto cinematik reboota The Lords of the Fallen od ekipy Hexworks (studio zależne CI Games)… Ale na tym, jak się okazuje, nie koniec! W zaprezentowanej właśnie „zaktualizowanej strategii rozwoju” czytamy, że obchodząca 20-lecie spółka ma plany na dwa inne projekty:

  • Scorpio to „taktyczna strzelanina PvE dla wielu graczy”. Ma za nią odpowiadać wspomniane Underdog, które zajmie się nie tylko pracami nad rozgrywką, ale i „przygotowaniem (…) rozwiązań gry jako usługi”.
  • Czeskie Batfields (minicykl Dead Effects) zajmie się z kolei projektem Survive, czyli opartym na Unreal Engine 5… Cóż, survivalu.

– W ciągu ostatnich trzech lat CI Games przeszło poważną zmianę, przekształcając się z firmy działającej w Polsce w dewelopera i wydawcę o prawdziwie ogólnoeuropejskiej strukturze zarządzania i zespołu. Z naszym rozwiniętym planem i strategią, skupionymi na grach premium na konsole i PC, zapewniamy przyszły wzrost i sukces spółki. Cieszymy się z wizji dalszego rozwoju już istniejących oraz zupełnir nowych marek, dywersyfikując nasze portfolio o nowe obszary rozrywki

– skomentował prezes Tymiński.