First Dwarf na pierwszym gameplayu

Pierwszy krasnolud buduje pierwszą bazę.

Star Drifters prezentowało spin off Driftlanda i na organizowanym w Seattle PAX West, i na poznańskim PGA. Z kolei na bukaresztańskim Dev.Play projekt zgarnął wręcz kilka nagród. A choć studio chętnie prezentowało na targach builda, dotychczas nie wrzucało do sieci fragmentów rozgrywki.

Ogólne założenia znamy: wbity w mecha krasnolud (i towarzyszący mu smoczek) pozyskują surowce, walczą z zagrożeniami i zakładają kolonie na coraz to kolejnych, wiszących wyspach. Na poniższym materiale widzimy ponadto, jak protagonista odpiera ataki stworów rodem z innego wymiaru.

First Dwarf jest trzecią produkcją z fantastycznego uniwersum Star Drifters. Pierwszy był Driftland: The Magic Revival (2019 r.), baśniowy RTS, który zdawał się czerpać z Wacrafta, Dungeon Keepera, Populusa i Age of Empires. Następnie na Steamie pojawiło się rozszerzenie Nomads of Driftland, które dodało do zabawy zatrzęsienie nowości!

Kiedy Pierwszy krasnolud zadebiutuje? Nie wiadomo. Pewnym jest, że trafi on na pecety (odsyłamy do karty na Steaamie), PlayStation 5, Switcha i Xboksy Series X|S.