Yet Another Zombie Survivors ponownie przemieli tysiące zombiaków

Zespół Awesome Games Studio znów wyżywi żywe trupy.

Sami twórcy głoszą, że nowa gra narodziła się z miłości do produkcji typu reverse bullet hell; zapowiadają ją zaś słowami: „Vampire Survivors spotykaj Left 4 Deada”… i coś w tym jest! Perspektywę niby znamy z Yet Another Zombie Defense, ale tym razem manewrujemy grupą. Jako że wirus rozprzestrzenił się po świecie – czas z defensywy przejść do ofensywy!

Dodajmy, że zniszczenie można też siać w pojedynkę. Do wyboru otrzymamy m.in. tanka z dodatkową energią, żołnierza SWAT zadającego największe obrażenia czy inżyniera zbierającego zasoby z większej odległości.

Jako, że jest to roguelite, powtarzanie walk trzeba będzie mieć we krwi. Potyczki urozmaicą rozwijanie umiejętności drużyny oraz zdobywanie coraz to bardziej pomysłowej broni.

Sprzedaż serii Yet Another Zombie Defense na wszystkich platformach sięgnęła blisko 1,2 miliona kopii, co pozwoliło autorom w spokoju myśleć o dalszym rozwoju. Podczas targów PGA w Poznaniu zbierali oni opinie na temat dwóch kolejnych projektów, a opowiedział o nich – specjalnie dla nas – Marcin Draszczuk, programista i szef studia:

Projekt #AGSNextGame to >następca< Fury Unleashed, ale nie w sensie dosłownym, tylko jako nasza kolejna gra z gatunku 2D roguelite platformer, choć tym razem osadzona w bardziej mrocznych i piekielnych klimatach. Planujemy także karciankę deck-building roguelite fantasy z walką w czasie rzeczywistym. Na ten moment to najmniej zaawansowany projekt z całej trójki.

Po wydanym w 2000 roku świetnym komiksowym Fury Unleashed, dość długo było o zespole cicho. Na szczęście na kolejny tytuł nie będzie trzeba czekać zbyt długo. Yet Another Zombie Survivors, ma trafić do wczesnego dostępu na Steam (Windows, macOS, Linux, Steam Deck) już w pierwszym kwartale 2023 roku. W późniejszym czasie build może wylądować także na konsolach.