Przegląd tygodnia (24-30 lipca)

Dwie nowe zapowiedzi i cztery porty. Tym razem zadowoleni będą zwłaszcza fani wirtualnej rzeczywistości.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (24-30.07):

Deadlink (PC)
For Your Information (wczesny dostęp PC)
Offroad Mechanic Simulator (PC)
Principle of Karma (PC)
Tower of Chaos (PC)
World Of Solitaire (Xbox One)

Nadchodzące premiery (31.07-6.08):

Devil’s Island (wczesny dostęp PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Hustlerix (PC, konsole)

Powstaje kolejna humorystyczna gra akcji TPP. Szlak przetarł udany średniowieczny Rustler (którego koszty zwróciły się dość szybko), kilka miesięcy temu zapowiedziano Cowboys & Rustlers, który akcję przeniesie do Dzikiego Zachodu, a teraz wybieramy się do starożytności. Za Hustlerix odpowiada studio Bad Bones, które tworzy także wyścigi VergeWorld. Tym razem gracze wcielą się w role Gala, który siłą pokona gladiatorów i mitologiczne bestie, a humorem obali senatorów. Data premiery nie została ujawniona.

Dust Raiders (PC)

Vixa Games pracuje nad samochodową postapokaliptyczną turową strategią. Gra ma oferować cztery ogromne obszary i kampanię zawierającą także misje poboczne. Trochę przypomina całkiem dobrze przyjętą, niedawno wydaną inną polską produkcję Death Roads: Tournament. Data premiery nie została podana.

Terminator: Resistance – Complete Edition (Xbox Series X|S)

Cztery lata po premierze, dwa po debiucie na konkurencyjnej konsoli, FPS od studia Teyon wyjdzie na najmocniejszym Xboksie. By właściciele tego sprzętu nie czuli się gorsi, będzie to edycja kompletna. Zawierać będzie dodatek Annihilation Line oraz tryb Infiltrator, a sama gra doczeka się wielu ulepszeń graficznych. Produkcja trafi do sprzedaży 27 października, także w wersjach pudełkowych – zwykłej i kolekcjonerskiej.

House Flipper VR (PlayStation VR)

Jeden z największych polskich hitów ostatnich lat trafi w wersji przeznaczonej wirtualnej rzeczywistości na sprzęt PlayStation. Studio Frozen District postanowiło rozbudować i przemodelować rozgrywkę znaną z oryginału. Nowe przedmioty, zmieniona szata graficzna i bardziej angażujące mechaniki. Premiera już 11 sierpnia tego roku.

Ven VR Adventure (PlayStation VR2)

Platformówka VR pozwoli wcielić się w Vena, który musi uratować swoją rodzinną planetę Runnies, która została najechana przez złego Bruce’a Nelsona. Produkcja Monologic Games miała premierę w 2021 roku na Steam VR i Quest Meta, teraz szykowana jest wersja na PSVR2. Trailer z Oculusa, bo nowszego nie ma.

Racket Fury: Table Tennis VR (PlayStation VR2)

Blisko 6-letnia gra trafi na nowsze urządzenie VR od PlayStation. Tenis stołowy przeznaczony wirtualnej rzeczywistości to dzieło 10Ants Hill. Produkcja miała premierę na PC w 2017 r., później trafiła na PlayStation VR, Oculusa, nazwy studiów się zmieniały, podobnie jak wydawcy. Wersję przeznaczoną PlayStation VR2 przygotowuje Monologic Games.

Powiązane gry: